ادامه بازداشت‌ها در کرانه باختری؛ کشته‌شدن یک فلسطینی در جنین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تمدید آتش‌‎بس موقت در نوار غزه و تبادل گروه جدیدی از اسرا، تنشی که از هفت اکتبر با حمله اسرائیلی به کرانه باختری شروع شده است، شدت یافت.

به گزارش کانال خبری «شهاب» در تلگرام، نیروهای اسرائیلی، امروز 5 شهروند فلسطینی از یک خانواده در اردوگاه «عسکر»، شرق نابلس در کرانه باختری را بازداشت کردند.

حمله به رام الله

همچنین ارتش اسرائیل به اردوگاه «جلزوم» در شمال رام الله در کرانه باختری حمله کرد.

امروز صبح درگیری‌هایی میان گروه‌های مسلح فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در نزدیکی اردوگاه «جنین» شمال کرانه باختری صورت گرفت.

شاهدان عینی تایید کردند، ارتش اسرائیلی عملیات نظامی گسترده‌ای در شهر جنین و اردوگاه آن آغاز کرد. به گزارش خبرگزاری‌های جهان عرب، نیروهای اسرائیلی به محله‌هایی از شهر حمله کرده و همزمان با تیراندازی‌های شدید وارد اردوگاه شدند.

ممانعت از امدادرسانی

کریستوس کریستو، رئیس سازمان «پزشکان بدون مرز» گفت، پس از ممانعت نیروهای اسرائیلی از رسیدن آمبولانس به اردوگاه «جنین»، دو فلسطینی در پی جراحات جان باختند.

کریستو در رسانه اجتماعی «ایکس» افزود: «ارتش اسرائیل ساعاتی پیش با حمله به شهر جنین و اردوگاه آن عملیات نظامی انجام داد و ورودی بیمارستان «خلیل سلیمان» و راه‌های منتهی به اردوگاه را بسته و به مدت دو ساعت، مانع ورود آمبولانس‌ها شد.»

رئیس این سازمان که از تیم خود در بیمارستان بازدید می‌کرد، گفت: «ما دو ساعت نتوانستیم برای مراقبت خارج شویم و مردم هم نتوانستند به ما مراجعه کنند.»

این در حالی است که انتظار می‌رود عصر امروز، تبادل گروه جدیدی از اسرای دو طرف صورت بگیرد.

اسرائیل در ازای ده‌ها فلسطینی که بر اساس توافق‌نامه در آتش‌بس آزاده کرده، در هفته‌های گذشته صدها نفر شهروند دیگر را در کرانه باختری بازاشت کرده است.

کمیسیون امور زندانی‌ها و آزادشدگان فلسطین و باشگاه اسیران فلسطینی در تازه‌ترین سرشماری تاکید کردند، تعداد افرادی که از هفت اکتبر در کرانه باختری بازداشت شده‌اند به 3200 نفر می‌رسد که دستگیری بیشتر آن‌ها، از خانه یا در محل ایست بازرسی صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید