اسرائیل: هنوز 161 گروگان نزد گروه‌های فلسطینی است

پس از توافق آتش‌بس تاکنون حدود 180 زن و کودک فلسطینی از زندان‌های اسرائیل و در ازای آن 66 زن و کودک اسرائیلی و تعدادی خارجی آزاده شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با تمدید آتش‌بس در نوار غزه برای سومین بار، احتمال دارد حماس در مرحله جدید، شماری از زندانیان محبوس خود از هفت اکتبر را آزاد کند.

ایلون لوی، سخنگوی دولت اسرائیل تاکید کرد، تل‌آویو به بازگرداندن تمامی زندانیان در بند حماس متعهد است و گفت، تاکنون 66 گروگان اسرائیلی از غزه آزاد شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، لوی در یک نشست توجیهی روزانه افزود، اسرائیل فهرست 50 زندانی فلسطینی را برای آزادی آماده کرده است.

او گفت: «طبق گزارش‌های ارتش، گروه‌های فلسطینی 161 نفر را در غزه بازداشت کردند.» او همچنین حماس را متهم به ممانعت از دسترسی صلیب سرخ به زندانیان کرد.

در همین حال، تایید کرد که در پی سه انفجار در نقاط مختلف شمال غزه، سه سرباز اسرائیلی کشته و به خانواده‌های آن‌ها اطلاع داده است.

آتش‌بس چهار روزه

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، یک منبع آگاه از مذاکرات، پیشتر فاش کرد که حماس «میانجیگران را از توافق گروه‌های فلسطینی برای تمدید آتش بس چهار روزه مطلع کرده است».

وی همچنین افزود: «این جنبش توانایی آزادی اسرای اسرائیلی که دراختیار خود، جناح‌ها و احزاب مختلف است در چارچوب سازوکار تعیین شده را دارد.»

این مساله پس از آن صورت گرفت که چندین منبع آگاه از گفت‌وگوهای قطر، مصر و آمریکا در مورد آتش‌بس، تأیید کردند که تمدید آتش‌بس نزدیک است.

گروه‌های فلسطینی، به ویژه حماس، از زمان حمله غافلگیرانه 7 اکتبر به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل در نزدیکی نوار غزه، حدود 240 اسرائیلی از جمله سربازان و افسران اسرائیلی و همچنین خارجی‌ها را به گروگان گرفتند.

پس از توافق آتش‌بس تاکنون حدود 180 زن و کودک فلسطینی از زندان‌های اسرائیل و در ازای آن 66 زن و کودک اسرائیلی و تعدادی خارجی آزاده شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید