«حماس» در چهارمین مرحله از تبادل اسرا 11 اسرائیلی را در ازای 33 فلسطینی آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت «واینت» افزود که در آخرین لحظات دو مادر در فهرستی که شامل 9 کودک و دو زن می‌شود، گنجانده شده‌اند

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ شامگاه دوشنبه ششم آذر 11 گروگان اسرائیلی آزاد شده از سوی گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش «حماس» در غزه در چارچوب توافق تبادل اسرا را تحویل گرفته و به سوی گذرگاه رفح انتقال داد تا از آن طریق امشب به اسرائیل تحویل داده شوند.

در این راستا طرف میانجی‌گر قطری اعلام کرد که 11 گروگان اسرائیلی آزاد شده از غزه در چهارمین مرحله تبادل شامل 3 تبعه فرانسوی، دو آلمانی و 6 آرژانتینی می‌شود.

به‌دنبال مذاکرات انجام شده در ادامه میانجی‌گری‌های مصر، قطر و ایالات متحده، حماس و اسرائیل به عنوان دو طرف جنگ درباره تبادل 11 گروگان اسرائیلی در ازای 33 زندانی فلسطینی در چهارمین مرحله تبادل، به توافق رسیدند.

بر اساس وب‌سایت «واینت» به نقل از منابع اسرائیلی در آخرین لحظات دو مادر در فهرستی از گروگان‌های اسرائیلی که شامل 9 کودک و دو زن می‌شود، گنجانده شده‌اند.

پیش‌تر دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در این راستا اعلام کرد که به خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی که قرار است شامگاه دوشنبه در چهارمین مرحله تبادل اسرا میان دو طرف آزاد شوند، مطلع کرده است.

از سویی حماس دوشنبه اعلام کرد که فهرستی از اسامی 33 نفر شامل 3 زن و 30 کودک فلسطینی که قرار است در چهارمین مرحله تبادل از زندان‌های اسرائیل آزاد شوند را دریافت کرده است.

با ادامه تلاش‌های میانجی‌گران مصر و قطری به سرپرستی آمریکا، اسرائیل و حماس شامگاه دوشنبه برای تمدید روز به روز آتش‌بس موقت و توافق تبادل اسرا برای دو روز اضافه دیگر به توافق رسیدند.

در همین راستا ضياء رشوان، رئیس هیئت عمومی اطلاع‌رسانی دولتی مصر، پیشتر گفته بود که تلاش‌های مصر و قطر به تمدید آتش‌بس بشردوستانه در نوار غزه برای دو روز دیگر نزدیک است.

رشوان گفت که مصر و قطر به توافقی برای تمدید آتش‌بس میان اسرائیل و غزه به مدت دو روز دیگر نزدیک شده‌اند.

این مقام مصر گفت که این تمدید دو روزه شامل آزادی 20 گروگان اسرائیلی و 60 زندانی فلسطینی می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید