گروه‌های فلسطینی خواهان برقراری آتش‌بس دائمی شدند

خبرنگار«العربیه» از گلوله‌باران و شلیک بمب‌های دودزا از سوی نیروهای اسرائیلی، علیه غرب شهر غزه، اردوگاه الشاطی در شمال نوار غزه و محله شیخ رضوان خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در بحبوحه موارد مکرر نقض آتش‌بس موقت میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در چندین منطقه در شمال و جنوب نوار غزه، گروه‌های فلسطینی، سه‌شنبه 7 آذر، خواستار برقراری آتش‌بس دائمی شدند.

در بیانیه مشترک این گروه‌ها بر ضرورت «توقف کامل جنگ وحشیانه علیه غزه»، تاکید شد.

گروه‌های فلسطینی ضمن تاکید بر پیگیری موارد نقض وقفه از سوی اسرائیل، از میانجی‌گران خواستند که اسرائیل را به توقف نقض وقفه بشردوستانه، ملزم کنند.

قدردانی از قطر و مصر

در ادامه این بیانیه ضمن قدردانی از نقش مصر و قطر در توافق تبادل اسرا و آتش‌بس موقت، پذیرش شمار بیشتری از زخمی‌های نیازمند به درمان از سوی قاهره، درخواست شده است.

به گزارش خبرنگار«العربیه»، این موضع پس از آن بود که نیروهای اسرائیلی ساعاتی پیش، غرب شهر غزه، اردوگاه الشاطی در شمال نوار غزه و محله شیخ رضوان را هدف گلوله‌باران و بمب‌های دودزا قرار دادند.

وقفه بشردوستانه 4 روزه به آزادی 68 اسیر اسرائیلی و کارگرانی از تابعیت‌های دیگر در دست حماس در ازای 150 نفر از زنان و کودکان فلسطینی زندانی در اسرائیل انجامید و ورود شمار بیشتری از کامیون‌های حامل کمک برای مردم غزه را میسر ساخت.

بر گزارش سازمان ملل، نیمی از خانه‌ها در نوار غزه در اثر بمباران‌های سنگین اسرائیل منهدم شده یا آسیب دیدند که 1.7 میلیون از مجموع 2.4 میلیون اهالی غزه را وادار به ترک منازل خود کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید