وزیر خارجه سعودی: حمایت 130 کشور در پرونده ریاض برای میزبانی اکسپو 2030 ثبت شد

فیصل بن فرحان: پادشاهی عربی سعودی به تعامل با همگان و ارائه نسخه‌ای ویژه و بی‌سابقه از نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2030 در ریاض متعهد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی سه‌شنبه 7 آذر در راس هیئتی در مقر مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی در پاریس، در مراسم رای‌گیری برای تعیین میزبان اکسپو 2030 تاکید کرد:«به تحکیم تلاش‌ها برای همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه می‌دهیم».

بن فرحان در مرحله نهایی ارائه درخواست پادشاهی عربی سعودی برای میزبانی نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2030 در ریاض، تاکید کرد که سعودی با تقویت تلاش‌ها و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و همکاری با همگان، نسخه‌‌ای ویژه‌ از اکسپو ارائه خواهد کرد.

وزیر خارجه سعودی گفت: که «حمایت 130 کشور در پرونده ریاض برای میزبانی اکسپو 2030 به ثبت رسیده است».

سعودی در راستای تعهد خود به برگزاری نسخه‌ای ویژه و بی‌سابقه از نمایشگاه بین‌المللی اکسپو، مبلغ 353 میلیون دلار را به‌منظور تقدیم حمایت برای بیش از 100 کشور در حال توسعه جهان جهت مشارکت در نمایشگاه اکسپو 2030 ریاض اختصاص داده است.

این مبلغ علاوه بر قول‌های بخش‌های خصوصی و سازمان‌های غیردولتی، که به تقدیم حمایت‌های هرچه بیشتر برای کشورهای نیازمند متعهد شده‌اند، اختصاص داده می‌شود.

سعودی برای نمایشگاه اکسپو به طور اختصاصی دارای 70 هزار اتاق هتل جدید در ریاض خواهد بود که از طریق ایستگاه قطار با فرودگاه ملک سلمان در ارتباط است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید