محمد بن سلمان: پیروزی ریاض برای میزبانی اکسپو 2030 تحکیم نقش محوری سعودی است

کلان شهر ریاض با کسب رای موافق 119 کشور از مجموع 173 کشور شرکت کننده در مراسم غیرعلنی رای‌گیری در پاریس به عنوان میزبان نمایشگاه اکسپو 2030 معرفی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی اعلام پیروزی ریاض در مراسم رای‌گیری برای انتخاب میزبان نمایشگاه بین‌المللی اکسپو برای سال 2030، شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد ضمن تبریک به ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، به همین مناسبت، این دستاورد مهم را در راستای تحکیم نقش محوری و پیشگامانه پادشاهی عربی سعودی و نشانه اعتماد بین‌المللی به کشورش دانست.

به گزارش خبرگزاری «واس»، ولی‌عهد سعودی همچنین کشورش را قطبی ایده‌آل برای میزبانی رویدادهای بین‌المللی و از جمله‌ آن اکسپو دانسته و به برگزاری نسخه‌ای ویژه و بی‌سابقه در تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی اکسپو متعهد شد.

چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی

محمد بن سلمان دستاورد میزبانی اکسپو 2030 در ریاض را همزمان با تحقق اهداف چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی دانسته و تاکید کرد که ریاض با برگزاری این نمایشگاه برای در آغوش گرفتن جهان در رویداد اکسپو 2030 آمادگی دارد.

ولی‌عهد سعودی نیز بر عزم کشورش برای برگزاری و ارائه نسخه‌ای فوق‌العاده و بی‌نظیر در تاریخ برگزاری رویداد نمایشگاهی جهانی با بالاترین سطوح ابتکار، نو‌آفرینی و مشارکت فعالانه و مثبت برای ایجاد آینده‌ای روشن برای بشریت تاکید کرد.

بن سلمان گفت که سعودی با ارائه این نسخه ویژه از نمایشگاه اکسپو در 2030 از طریق فراهم ساختن پلتفرمی جهانی، با به‌کارگیری پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و گردهم‌آوری درخشان‌ترین مغزها، با هدف استفاده ایده‌آل‌تر از فرصت‌ها راهکارهایی را برای مقابله با چالش‌هایی که امروزه سیاره زمین با آن مواجه است، ارائه خواهد کرد.

ولی‌عهد سعودی همزمانی برگزاری نمایشگاه اکسپو 2030 با تحقق اهداف چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی را فرصتی مناسب برای ارائه و به اشتراک گذاشتن درس‌ها و الگوهای به‌کار رفته در مرحله بی‌سابقه گذار و توسعه کشورش دانست.

دوران تغییر و نگاه به سوی آینده

ولی‌عهد سعودی همچنین تاکید کرد که ریاض برای در آغوش گرفتن جهان در اکسپو 2030 ریاض آمادگی دارد و همه امکانات خود را برای تحقق اهداف تعیین شده در محتوای پرونده میزبانی از جمله تعهدات کشورها برای تحقق موضوع اصلی نمایشگاه «دوران تغییر: با هم نگاه به سوی آینده» و موضوعات فرعی آن «آینده بهتر، اقدام آب‌وهوایی و شکوفایی برای همه» به‌کار خواهد گرفت.

شایان ذکر است که کلان شهر ریاض، پایتخت سعودی سه‌شنبه هفتم آذر در پاریس با کسب رای موافق 119 کشور از مجموع 173 کشور شرکت‌کننده در مراسم غیرعلنی رای‌گیری به عنوان میزبان نمایشگاه اکسپو 2030 معرفی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size