اسرائیل با آزادی 50 زندانی فلسطینی دیگر موافقت کرد

رادیو ارتش اسرائیل: دولت، فهرستی از اسامی اسرای در دست حماس در غزه را دریافت کرد که انتظار می‌رود طبق توافق وقفه تمدیدشده با حماس، سه‌شنبه 7 آذر آزاد شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر نخست وزیری اسرائیل اعلام کرد که اسرائیل موافقت کرده است، 50 زن اسیر فلسطینی را در صورتی که تعداد بیشتری از اسرائیلی‌های بازداشت‌شده در غزه آزاد شوند، در فهرست اسرای برنامه‌ریزی‌شده برای آزادی قرار دهد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که میانجی‌های قطری اعلام کردند، وقفه بشردوستانه چهار روزه که دوشنبه پایان یافت، با همان مفاد قبلی برای دو روز دیگر تمدید شد.

دستیابی به آتش‌بس موقت، تبادل اسرای اسرائیلی با اسرای فلسطینی را امکان‌پذیر می‌سازد.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، دولت اسرائیل با فهرستی از 50 زن اسیر فلسطینی برای آزادی، در چارچوب توافق تمدید آتش‌بس موقت با حماس، موافقت کرد.

این روزنامه به نقل از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در بیانیه‌ای در نیمه‌شب دوشنبه 6 آذر به وقت محلی آورد که دولت با آزادی پنجاه نفر به شرط آزادی تعداد بیشتری از اسرای اسرائیلی، موافقت کرده است.

به گزارش این روزنامه، حدود 20 اسرائیلی در ازای 50 زن اسیر فلسطینی آزاد خواهند شد.

رادیو ارتش اسرائیل نیز متعاقبا به نقل از دفتر نخست‌وزیری گزارش داد که دولت، فهرستی از اسامی اسرای در دست حماس در غزه را دریافت کرد که انتظار می‌رود طبق توافق وقفه تمدیدشده با حماس، سه‌شنبه 7 آذر آزاد شوند.

به گزارش وب‌گاه خبری «آکسیوس»، این لیست شامل اسامی 10 اسیر است.

وقفه کنونی، ساعت 7 صبح سه‌شنبه به وقت محلی (05:00 به وقت گرینویچ) پایان یافت.

در همین زمینه، تور ونزلند، هماهنگ‌کننده روند صلح خاورمیانه سازمان ملل، خواستار آزادی همه بازداشت‌شدگان در نوار غزه شد و خاطرنشان کرد که اعلام تمدید وقفه میان اسرائیل و حماس، «او را امیدوار» کرد.

ونزلند در بیانیه‌ای افزود: «وضعیت انسانی در غزه همچنان فاجعه‌بار است و ورود فوری، مستمر و بدون اشکال کمک‌ها و تدارکات بیشتر برای کاهش درد و رنج غیرقابل تحمل فلسطینیان در غزه، مورد نیاز است.»

ونزلند فراخوان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل برای وقفه کامل بشردوستانه «به نفع مردم غزه، اسرائیل و کل منطقه» را تکرار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید