سعودی و ازبکستان قراردادهایی به ارزش 12 میلیارد دلار امضا کردند

قراردادهای امضا شده میان ریاض و تاشکند زمینه‌های شیمی، انرژی، کشاورزی، داروسازی، فناوری اطلاعات و زیرساخت‌ها را شامل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش دفتر ریاست جمهوری ازبکستان، این کشور و پادشاهی عربی سعودی چندین قرارداد در زمینه اجرای پروژه‌های مشترک به ارزش 12 میلیارد دلار امضا کردند.

بر اساس بیانیه این دفتر، شوکت میرضیایف، رئیس جمهوری ازبکستان در دیدار با یک هیئت سعودی به سرپرستی خالد الفالح، وزیر سرمایه گذاری سعودی، در خصوص توسعه همکاری‌های چندجانبه گفت‌وگو کرده است.

در این دیدار توافقنامه‌هایی در مورد اجرای پروژه‌های سود متقابل در زمینه‌های شیمی، انرژی، کشاورزی، دارو و فناوری اطلاعات و توسعه زیرساخت‌ها به ارزش 12 میلیارد دلار امضا شده است.

دو طرف بر اهمیت تسریع در اجرای پروژه‌های بزرگ انرژی در مناطق مختلف ازبکستان و همچنین بر سر اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های جدید به ارزش 11 میلیارد دلار در حوزه‌های زیربنایی، تأسیسات حمل‌ونقل، زمین‌شناسی، آبیاری، تفکیک و بازیافت زباله‌های خانگی، آموزش عالی، و مهاجرت نیروی کار تاکید کردند.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری ازبکستان، همچنین آمده است: «طرف ازبکستانی به ویژه بر مشارکت ثمربخش با شرکت سعودی «ACWA Power» که در حال حاضر بزرگترین سرمایه‌گذار و شریک استراتژیک در توسعه انرژی سبز در ازبکستان است، تاکید کرده است.

شایان ذکر است که شرکت «ACWA Power» در حال حاضر پروژه‌هایی به ارزش 7.5 میلیارد دلار در ازبکستان در دست اجرا دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید