جزئیات جدید از کشتی غرق‌شده یونانی

بنا به گزارش‌ها، مصری‌های مفقودی در کشتی، همگی اهل شهر عزبه البرج استان دمیاط از شمال مصر بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس اطلاعاتی که به «العربیه» رسیده است، کشتی باری که روز گذشته با پرچم جزایر کومور در 4.5 مایلی سواحل جزیره «لسبوس» یونان گم شد از بندر «الدخیله» اسکندریه مصر به مقصد استانبول ترکیه در حرکت بود.

بنا به این گزارش‌، 14 نفر از جمله تعدادی شهروند مصری از منطقه عربه البرج استان دمیاط، جزو سرنشین آن بودند.

کشتی ساعت هفت صبح یکشنبه به دلیل نقص مکانیکی، سیگنال خطر صادر کرد. در ساعت 8:20 صبح، کشتی تماس اضطراری با کشتی‌های نزدیک را فعال کرد و از رادار ناپدید شد و در در ساعت 11:20 بالگردها تنها یک ملوان از خدمه را توانستند نجات دهند.

به گفته مقامات یونانی، کشتی قبل از ناپدید شدن از صفحه رادار، به راست و چپ منحرف شده که به معنای واژگونی آن است. مقامات بر این باورند که سوراخی در کشتی ایجاد شده که منجر به ورود آب و غرق آن شده است.

هویت مصری‌های مفقود شده در کشتی که همگی اهل عزبه البرج استان دمیاط از شمال مصر بودند، به شرح زیر است: «رشاد حافظ عبدالموجود، محمد ناصر حامد شحات، محمد نبیل. یونس ابوشاهین، محمد محمد بدوی شریف، اسلام محمد ابراهیم خلیل موافی، محمد محسن تابعی دعدور، زیاد اشرف محمد القطان، عبدالله عوض عبدالعزیز طرابیلی، احمد احمد حسن عبدالعال ، احمد عصام رزق برکات و علی علی احمد آل شیخ ابراهیم.»

مقامات یونانی روز گذشته از غرق‌شدن یک کشتی مملو از نمک با خدمه، در سواحل این کشور خبر دادند.

به گزارش مقامات یونانی، کشتی «رپتور» در سواحل جزیره لسبوس با پرچم کومور غرق شده است . این کشتی دارای 14 خدمه که 13 نفر آن مفقود شدند و تنها یک نفر جان سالم به در برده است. در این علمیات، 8 فروند کشتی، یک بالگرد متعلق به نیروی هوایی و دریایی و یک ناوچه متعلق به نیروی دریایی ارتش حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید