السیسی: ثبات و امنیت منطقه با به رسمیت شناختن کشور فلسطین گره خورده است

رئیس جمهوری مجارستان از نقش مصر در حفظ ثبات و صلح در خاورمیانه به شدت تمجید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر روز دوشنبه 6 آذر تاکید کرد که ثبات و امنیت منطقه در درجه اول با به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی جامعه بین‌المللی در چارچوب مرزهای 4 ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی مرتبط است.

السیسی دوشنبه در جریان گفت‌وگوهای خود با کاتالین نواک، رئیس جمهوری مجارستان، بر اهمیت دستیابی به آتش‌بس دائمی و ارائه بیشترین میزان ممکن از کمک‌های امدادی و بشردوستانه به ساکنان غزه تاکید کرد.

احمد فهمی، مشاور و سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که السیسی در این دیدار وضعیت منطقه به ویژه اوضاع در نوار غزه و کرانه باختری را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

رئیس جمهوری مصر با همتای مجارستانی خود همچنین درباره آتش‌بس موقت بشردوستانه در نوار غزه بحث و تبادل نظر کرد.

السیسی بر اهمیت دستیابی به آتش‌بس دائمی و ارائه بیشترین میزان ممکن از کمک‌های امدادی و بشردوستانه به مردم نوار غزه به گونه‌ای که نیازهای معیشتی آنها را برآورده کند و از رنج عظیم انسانی ساکنان این منطقه بکاهد، تاکید کرد.

رئیس جمهوری مصر خواستار اطمینان از عدم گسترش دامنه درگیری‌ها به کرانه باختری شد.

او تأکید کرد که ثبات و امنیت منطقه اساساً با به رسمیت شناختن کشور فلسطین بر اساس مرزهای 4 ژوئن 1967 که پایتخت آن قدس شرقی باشد، مرتبط است.

از سوی دیگر رئیس جمهوری مجارستان نیز از نقش مصر در حفظ ثبات و صلح در خاورمیانه و تلاش این کشور برای پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تمجید و قدردانی کرد.

روسای جمهوری مصر و مجارستان ضمن تشدید بر لزوم پیشبرد تلاش‌ها برای برقراری صلح و آرامش در منطقه، هدف گرفتن غیرنظامیان در جنگ غزه را محکوم کرده و مخالفت شدید خود را با هرگونه کوچ اجباری فلسطینی‌ها ابراز داشته و بر اهمیت عدم گسترش دامنه جنگ در منطقه تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید