اسرائیل: حماس با آزادی یک نوجوان بدون مادرش مفاد آتش‌بس موقت را نقض کرد

سخنگوی ارتش اسرائیل به «سی‌ان‌ان»: حماس می‌خواهد از هر اسرائیلی اسیر نزد خود برای «اعمال فشار سیاسی» استفاده کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه «سی‌ان‌ان» دوشنبه 6 آذر به نقل از جاناتان کنریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل، جنبش حماس را به نقض مفاد آتش‌بس موقت میان دو طرف با آزادی یک نوجوان و در بازداشت نگاه‌داشتن مادرش، متهم کرد.

به گفته کنریکوس، حماس مدعی است از محل اسارت مادر اطلاعی ندارد، در حالی که دخترش به ارتش اطلاع داد که او و مادرش تا دو روز قبل از آزادی، با هم بودند. کنریکوس حماس را متهم کرد که می‌خواهد از هر اسرائیلی اسیر نزد خود برای «اعمال فشار سیاسی» استفاده کند.

او افزود که ارتش اسرائیل، «نشانه‌هایی» دال بر اقدام حماس به جابجایی گروگان‌ها در بازه وقفه بشردوستانه، در دست دارد.

تماس تلفنی بایدن و نتانیاهو

از سویی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی، توافق کردند که «به کار برای آزادی همه اسرا ادامه دهند.»

کاخ سفید در بیانیه‌ای با اعلام این که «دو رهبر توافق کردند که کار هنوز به پایان نرسیده و آنها برای آزادی همه اسرا به کار خود ادامه خواهند داد»، آمده است که دو طرف در مورد تماس‌های تنگاتنگ با هم ظرف چند روز آینده، توافق کردند.

بر اساس این بیانیه، رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل درباره «توقف درگیری‌ها و افزایش ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه» نیز گفت‌وگو کردند.

بیانیه منتشرشده از سوی دفتر نتانیاهو هم اعلام کرد که نخست‌وزیر اسرائیل با بایدن در مورد آزادی گروه دیگری از اسرا از غزه، گفت‌وگو و در عین حال تأکید کرد که در پایان این وقفه بشردوستانه، اسرائیل قصد دارد، عملیات نظامی در نوار را از سر بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید