گردان‌های «القسام» کشته‌شدن 4 فرمانده نظامی خود را تایید کرد

اسرائیل، لیستی از گروگان‌هایی که قرار است امروز آزاد شوند را دریافت کرده است.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گردان‌های «عزالدین قسام»، شاخه نظامی حماس، یک‌شنبه 4 آذر، کشته‌شدن 4 فرمانده نظامی خود را تایید کرد.

در بیانیه‌ای که کانال رسمی گردان‌های «عزالدین قسام» در تلگرام منتشر کرد، آمده است: «گردان‌های قسام گروهی از فرماندهان خود به نام‌های احمد الغندور (ابو انس) یکی از اعضای شورای نظامی و فرمانده تیپ شمالی، وائل رجب، رأفت سلمان و ایمن سیام را از دست داد.»

بر اساس گزارش شبکه 13 تلویزیون اسرائیل به نقل از یک مقام امنیتی، ارتش اسرائیل در 25 نوامبر آمادگی خود برای از سرگیری عملیات نظامی در نوار غزه را در صورتی که حماس تا نیمه شب، دومین دسته از اسرا را آزاد نکند، اعلام کرد.

پیشتر گردان‌های «عزالدین قسام»، دلیل تاخیر از تحویل گروگان‌ها در مرحله دوم را بخاطر عدم تعهد اسرائیل در اجازه ورود کمک‌های امدادی به شمال غزه و آزادی زندانیان فلسطینی خبر داده بود.

روزنامه «تایمز» اسرائیل در آخرین تحولات به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که اسرائیل فهرستی از گروگان‌هایی که قرار بود امروز یکشنبه آزاد شوند را دریافت کرده است. این روزنامه نوشت که مقامات اسرائیلی به خانواده‌های بازداشت‌شدگان در لیستی که قطر تحویل گرفته و به عنوان میانجی در تبادل اسرای اسرائیل و جنبش حماس حضور دارد، اطلاع داده‌اند.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» به نقل از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تایید کرد، فهرستی از اسامی که انتظار می‌رود آزاد شوند را دریافت کرده و به خانواده‌های آن‌ها اطلاع داده است.

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحرونوت» اظهار داشت، لیست مرحله سوم که از سوی حماس ارائه شده، نام 13 گروگان در آن ثبت است و انتظار می‌رود گروگان‌های آمریکایی در مرحله سوم آزاد شوند.

به گزارش شبکه خبری آمریکایی «‌سی‌ان‌ان»، ماجد انصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر، ابراز امیدواری کرد که آتش‌بس میان اسرائیل و حماس فلسطینی بیش از چهار روز تمدید شود.

انصاری گفت: «آنچه امیدواریم این است شتابی که با آزادی‌ها دراین دو روز حاصل شده به ما اجازه دهد آتش‌بس را تمدید کنیم و در مورد گروگان‌های باقی‌مانده وارد بحث جدی‌تر شویم.»

وی افزود، با مقامات ارشد قطر همکاری می‌کنیم تا نگرانی‌های دو طرف درگیری در مورد اجرای توافقنامه تبادل زندانیان برطرف گردد.

روز گذشته حماس 17 زندانی از جمله چهار تایلندی و 13 اسرائیلی را آزاد کرد. ارتش اسرائیل امروز گفت که آن‌ها به بیمارستان‌های اسرائیل منتقل شده و به خانواده‌هایشان ملحق خواهند شد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که گروگان‌ها پس از انجام معاینات اولیه پزشکی، اسرائیل را ترک خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری «وفا»، اسرائیل نیز 39 فلسطینی از جمله 6 زن و 33 کودک از زندان نظامی «عوفر» در غرب رام الله و از بازداشتگاه «مسکوبیه» در قدس به عنوان بخشی از دومین مرحله، آزاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید