نتانیاهو: تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اسرا و نابودی حماس بکار می‌گیریم

مقامات نظامی اسرائیل نگرانند که آتش‌بس طولانی‌ تلاش‌های این کشور برای از بین بردن حماس را تضعیف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، یکشنبه 5 آذر از غزه گفت که اسرائیل تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اسرا و نابودی حماس انجام خواهد داد.

دفتر نتانیاهو اعلام کرد که او امروز از نیروهای ارتش اسرائیل مستقر در نوار غزه بازدید کرد.

دفتر نتانیاهو در شبکه «X» اعلام کرد، نخست وزیر پس انجام بررسی‌های امنیتی، با فرماندهان و سربازان صحبت کرد و وارد یکی از تونل‌هایی شد که ارتش اسرائیل در غزه کشف کرده است.

نتانیاهو گفت: «ما برای این جنگ سه هدف داریم: از بین بردن حماس، بازگرداندن همه افراد ربوده شده و اطمینان از این که غزه دیگر هرگز تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود».

در این بیانیه مکان بازدید نخست وزیر اسرائیل در نوار غزه مشخص نشده است.

اظهارات نتانیاهو در سومین روز از وقفه بشردوستانه در نوار غزه صورت می گیرد که در ساعت 7 صبح جمعه پس از یک درگیری نظامی که از 7 اکتبر ادامه داشته است، به اجرا در آمد.

اسرائیل با فشار فزاینده‌ای برای تمدید مدت آتش‌بس، که تنها برای چهار روز برنامه‌ریزی شده، مواجه است، اما مقامات نظامی نگرانند که آتش‌بس طولانی‌ تلاش‌های اسرائیل برای از بین بردن جنبش حماس را تضعیف کند.

آوی میلامید، مقام سابق اطلاعاتی اسرائیل، به خبرگزاری فرانسه گفت: «حماس در تحویل گروگان‌های اسرائیلی تعلل خواهد کرد تا تلاش کند این کارت را برای طولانی‌ترین زمان ممکن و با بالاترین هزینه برای اسرائیل، تمام کند».

او تاکید کرد، حماس امیدوار است که حمایت از اسرائیل برای تهاجم به نوار غزه از بین برود و در نهایت، فشارهای بین‌المللی و داخلی بر دولت اسرائیل شرایطی را ایجاد کند که در آن حماس بتواند به فعالیت خود ادامه دهد و حتی پس از پایان جنگ غزه نیز بر غزه حکومت کند.

اوا کولوریوتیس، کارشناس و محقق مستقل در امور خاورمیانه نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: «برای حماس، هر سناریویی که در این جنگ به نابودی یا پایان حضورش در نوار غزه منجر نشود، یک پیروزی تلقی می‌شود. این گروه به خسارات‌های انسانی، مادی و میزان ویرانی در نوار غزه یا شمار قربانیان در میان غیرنظامیان توجهی ندارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید