مصر: سومین روز آتش‌بس با ورود 120 کامیون و تبادل اسرا در غزه بدون مانع انجام شد

حجم کمک‌های پزشکی که تا عصر دیروز شنبه وارد نوار غزه شد 2675 تن بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصر، یکشنبه 5 آذر اعلام کرد، سومین روز وقفه جنگ در غزه تاکنون بدون هیچ مانعی سپری شده است.

مقام‌های میانجی مصری گفتند که فهرستی از اسرای غزه که شامل 13 اسرائیلی است و همچنین فهرستی از فلسطینی‌هایی که قرار است از زندان‌های اسرائیل آزاد شوند را دریافت کرده است که شامل 39 فلسطینی بوده و تا پایان امروز بین دو طرف مبادله خواهند شد.

ضیا رشوان، رئیس هیئت عمومی اطلاع رسانی دولتی در مصر گفت: «وقفه جنگ میان فلسطین و اسرائیل برای سومین روز بدون مانع اجرا شد که این امر ناشی از تلاش‌های بسیار مصر با همکاری برادران قطری است».

او افزود: «این تلاش‌های مشترک منجر به اجرایی شدن وقفه در موعد مقرر، موفقیت در غلبه بر موانعی که دیروز شنبه با آن روبرو بودیم و بازگشت به اجرای همه مفاد آن انجامید».

وی ادامه داد: «مصر همچنین به تلاش‌های خود برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه از طریق بندر رفح ادامه داد. این تلاش‌ها در طول حملات اسرائیل به نوار غزه نیز ادامه داشت و با اجرایی شدن وقفه بشردوستانه حجم این کمک‌ها افزایش یافت».

رشوان گفت: «حجم کمک‌های پزشکی به نوار غزه تا عصر شنبه 2675 تن، حجم کمک‌های غذایی به 9621 تن، حجم آب به 7047 تن و همچنین 82 قطعه چادر و برزنت به اضافه 1992 تن مواد امدادی به این باریکه رسیده است».

رشوان با بیان اینکه تا عصر دیروز 788 تن سوخت وارد غزه شده است، تاکید کرد: «مجموع کامیون‌هایی که از گذرگاه رفح به نوار غزه عبور کرده‌اند در این مدت به 2056 کامیون رسیده است».

رئیس هیئت عمومی اطلاع رسانی دولتی مصر خاطرنشان کرد: «مصر در این مدت پذیرای 353 مجروح از غزه با همراهی 292 نفر بود».

او گفت علاوه بر این، تعداد 8514 تبعه خارجی و دوتابعیتی و 1256 مصری طی این مدت از گذرگاه رفح عبور کردند.

رشوان ادامه داد: «امروز یکشنبه تاکنون 120 کامیون شامل 2 کامیون سوخت و 2 کامیون گاز خانگی با هماهنگی سازمان ملل متحد و هلال احمر فلسطین به سمت شمال غزه وارد شده است که این تعداد در ساعات آینده افزایش می‌یابد.»

رشوان بر ادامه «تلاش‌های مصر جهت تسریع در انتقال کمک‌های بشردوستانه برای کمک به کاهش بحران انسانی برادران فلسطینی» در نوار غزه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید