حماس سومين گروه اسیران شامل 13 اسرائیلی و 4 خارجی را به صلیب سرخ تحویل داد

حجم کمک‌های پزشکی وارد شده به نوار غزه تا عصر دیروز شنبه 2675 تن بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، یکشنبه 5 آذر اعلام کرد پیامی از کمیته بین المللی صلیب سرخ دریافت کرد که این سازمان حقوق بشری 17 گروگان اسرائیلی نزد حماس را تحویل گرفته است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است، بر اساس اطلاعات دریافتی از صلیب سرخ، 14 گروگان اسرائیلی و 3 گروگان خارجی به صلیب سرخ تحویل داده شدند.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تایید کرد که گروگان‌های این کشور که روز یکشنبه از غزه آزاد شدند، شامل 9 کودک خردسال، 4 زن و یک مرد بودند.

به گزارش کانال خبری قاهره، سومین گروه از گروگان‌های آزاد شده شامل 13 اسرائیلی و 5 شهروند دیگر کشورها بود.

در همین حال، ضیا رشوان، رئیس هیئت عمومی اطلاع رسانی دولتی مصر گفت: «وقفه جنگ میان فلسطین و اسرائیل برای سومین روز بدون مانع اجرا شد که این امر ناشی از تلاش‌های بسیار مصر با همکاری برادران قطری است».

او افزود: «این تلاش‌های مشترک منجر به اجرایی شدن وقفه در موعد مقرر، موفقیت در غلبه بر موانعی که دیروز شنبه با آن روبرو بودیم و بازگشت به اجرای همه مفاد آن انجامید».

رشوان فاش کرد که مصر فهرستی از اسرای غزه که شامل 13 اسرائیلی است و همچنین فهرستی از فلسطینی‌هایی که قرار است از زندان‌های اسرائیل آزاد شوند را دریافت کرده است که شامل 39 فلسطینی بوده و تا پایان امروز بین دو طرف مبادله خواهند شد..

وی ادامه داد: «مصر همچنین به تلاش‌های خود برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه از طریق بندر رفح ادامه داد. این تلاش‌ها در طول حملات اسرائیل به نوار غزه نیز ادامه داشت و با اجرایی شدن وقفه بشردوستانه حجم این کمک‌ها افزایش یافت».

رشوان گفت: «حجم کمک‌های پزشکی به نوار غزه تا عصر شنبه 2675 تن، حجم کمک های غذایی به 9621 تن، حجم آب به 7047 تن و همچنین 82 قطعه چادر و برزنت به اضافه 1992 تن مواد امدادی به این باریکه رسیده است».

او با بیان اینکه تا عصر دیروز 788 تن سوخت وارد غزه شده است، تاکید کرد: «مجموع کامیون‌هایی که از گذرگاه رفح به نوار غزه عبور کرده‌اند در این مدت به 2056 کامیون رسیده است».

رئیس هیئت عمومی اطلاع رسانی دولتی مصر خاطرنشان کرد: «مصر در این مدت پذیرای 353 مجروح از غزه با همراهی 292 نفر بود».

او گفت علاوه بر این، تعداد 8514 تبعه خارجی و دوتابعیتی و 1256 مصری طی این مدت از گذرگاه رفح عبور کردند.

رشوان ادامه داد: «امروز یکشنبه تاکنون 120 کامیون شامل 2 کامیون سوخت و 2 کامیون گاز خانگی با هماهنگی سازمان ملل متحد و هلال احمر فلسطین به سمت شمال غزه وارد شده است که این تعداد در ساعات آینده افزایش می‌یابد.»

این مقام بر «ادامه تلاش‌های مصر جهت تسریع در انتقال کمک‌های بشردوستانه برای کمک به کاهش تشدید بحران انسانی برادران فلسطینی» در نوار غزه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید