اسرائیل یک موشک کروز را بر فراز بندر ایلات در دریای سرخ رهگیری کرد

سامانه دفاع موشکی اسرائیل «آرو» این موشک کروز را بر‌فراز دریای سرخ و شهر بندری ایلات رهگیری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که شامگاه شنبه 4 آذر، سامانه پدافند موشکی اسرائیل یک موشک را در آسمان دریای سرخ رهگیری کرده است.

بنا به این گزارش این موشک به سوی شهر «ایلات» در جنوب اسرائیل پرتاب شده بود که توسط سامانه پدافند موشکی اسرائیل رهگیری شد.

رهگیری موشک کروز

بنا بر گزارش‌ها اسرائیل شامگاه شنبه یک موشک کروز را با سامانه دفاع موشکی پیکان «آرو» بر‌فراز دریای سرخ و شهر بندری ایلات رهگیری کرده است.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی اسرائیل، پس از رهگیری این موشک توسط سامانه پدافند هوایی اسرائیل، گزارش‌هایی مبنی بر دو انفجار مهیب در ایلات منتشر شده است.

همزمان با این حمله موشکی آژیرهای خطر در شهر ایلات به صدا درآمده است، و ارتش اسرائیل از شلیک موشک به دو هدف مشکوک هوایی در دریای سرخ خبر داد.

حمله موشکی به شهر ایلات تنها چند ساعت پس از آن صورت گرفت که آژیرها در شهری واقع در جنوب اسرائیل با گمان نفوذ پهپادهای دشمن که یک «تشخیص اشتباه» بود، به صدا درآمده بود.

نگرانی‌های بین‌المللی

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن از اواخر ماه گذشته و در واکنش به جنگ اسرائیل که بیش از 50 روز است در نوار غزه ادامه دارد، علاوه بر عملیات دریایی و تهدید کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، حملات موشکی و پهپادی خود را به سوی اسرائیل آغاز و تشدید کردند.

عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌ها نیز حدود دو هفته پیش تهدید کرد که کشتی‌های اسرائیلی را در دریای سرخ که سالانه بیش از 10 درصد تجارت جهانی از آن عبور می‌کند، هدف قرار می‌دهد

در همین راستا یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها، هفته گذشته همچنین تهدید کرد که کشتی‌های اسرائیلی را هدف قرار خواهد داد.

حوثی‌ها نیز طی هفته گذشته کشتی‌هایی را در دریای سرخ هدف قرار داده و موشک‌هایی را به سمت اسرائیل شلیک، که از دریای سرخ عبور کردند اما توسط پدافند اسرائیلی رهگیری شدند.

شایان ذکر است که از زمان آغاز جنگ در نوار غزه پس از حمله غافلگیرانه حماس در 7 اکتبر، نگرانی‌های بین‌المللی در مورد گسترش دامنه جنگ بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در غزه و خطر تبدیل شدن آن به جنگ منطقه‌ای تشدید و درباره آن هشدار داده شده است.

به گفته مقامات اسرائیلی، حمله غافلگیرانه حماس به شهرک‌های اطراف نوار غزه در هفتم اکتبر باعث اسارت و به گروگان گرفته شدن 240 اسرائیلی و کشته شدن 1200 اسرائیلی دیگر شده که اغلب آنها غیرنظامی بودند.

تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه نیز بنا بر اعلام وزارت بهداشت غزه تاکنون به کشته شدن بیش از 15000 نفر و زخمی شدن بیش از 33 هزار نفر دیگر شده که اغلب آنها از میان زنان و کودکان بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید