اسرائیل لیست اسرایی که در سومین روز وقفه بشردوستانه آزاد می‌شوند دریافت کرد

سخنگوی وزارت خارجه قطر: امیدواریم وقفه بیش از 4 روز توافق‌شده، تمدید شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روزنامه «تایمز اسرائیل» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که اسرائیل لیست بازداشت‌شدگانی را که قرار است یکشنبه 5 آذر آزاد شود، دریافت کرده است.

این روزنامه نوشت که مقامات اسرائیلی، اطلاع‌رسانی به خانواده‌های بازداشت‌شدگانی را آغاز کردند که اسامی آنها در لیستی که قطر به عنوان میانجی در تبادل اسرا و زندانیان میان اسرائیل و جنبش حماس به آنها تحویل داده بود، وارد شده است.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» به نقل از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، آورد که فهرستی از اسامی که انتظار آزادی آنها می‌رود، دریافت‌شده و خانواده‌های آنها از این اطلاعات مطلع خواهند شد.

از سویی طبق گزارش امروز «سی‌ان‌ان»، ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر ابراز امیدواری کرد که آتش‌بس میان اسرائیل و جنبش حماس فلسطینی، بیش از چهار روز توافق شده، تمدید شود.

الانصاری گفت: «امیدواریم شتابی که طی دو روز گذشته این توافق چهارروزه به دست آمده، به ما اجازه دهد آتش‌بس را تمدید کنیم و سپس در مورد گروگان‌های باقی‌مانده، وارد بحث‌های جدی‌تری شویم.»

او با تاکید بر تلاش مسئولان بلندپایه کشورش برای برطرف کردن نگرانی‌های دو طرف در ارتباط با اجرای توافق تبادل اسرا و زندانیان افزود: «در این دست از میانجی‌گری، هر یک از دوطرف همواره مدعی می‌شوند که طرف دیگر به توافق پایبند نبوده است.»

الانصاری با تاکید بر این که نمی‌تواند آزادی هیچ اسیر آمریکایی در روز سوم آتش‌بس را تایید کند، گفت: «این لیست‌ها (اسامی آزادشوندگان) به صورت روزانه تحویل داده می‌شوند و ما اکنون منتظر لیست روز سوم هستیم. متأسفانه، پیشاپیش نمی‌توانیم بدانیم چه کسی در فهرست خواهد بود.»

تماس تلفنی بایدن و امیر قطر

این در حالی است که کاخ سفید یکشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر در خصوص اجرای توافق‌ تبادل اسرا و زندانیان و وقفه بشردوستانه در نوار غزه، گفت‌وگو کرده است.

در این بیانیه آمده است که دو طرف ضمن گفت‌وگو درباره «موانع» اجرای توافق و سازوکارهای برطرف‌کردن سریع‌تر آن‌ها، توافق کردند به منظور اطمینان از اجرای کامل مفاد آن، به تماس فی‌مابین ادامه دهند.

ار سویی ارتش اسرائیل اعلام کرد 17 اسیر آزادشده از سوی حماس، بعد از معاینات اولیه پزشکی به بیمارستان‌های اسرائیل برده شدند تا با خانواده‌هایشان دیدار کنند.

یکی از 39 فلسطینی آزادشده از زندان نظامی عوفر در غرب رام‌الله، زنی است که از سال 2015 با حکم 11 سال زندان، آزاد شد و شمار زیادی از نیروهای امنیتی اسرائیل با داشتن سلاح، هنگام آزادی او در منزلش حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید