42 فلسطینی در ازای 14 اسرائیلی در روز دوم وقفه بشردوستانه آزاد می‌شوند

پیش‌بینی می‌شود که طی این وقفه کوتاه بشردوستانه، 50 اسرائیلی در ازای 150 فلسطینی شامل زنان و کودکان زندانی در اسرائیل، آزاد شوند و مدت وقفه با توافق دو طرف تمدید شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در دومین روز از وقفه بشردوستانه میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه، انتظار می‌رود مقامات اسرائیلی 42 فلسطینی را آزاد کنند.

در همین حال، مقامات اسرائیلی، شنبه 4 آذر اعلام کردند که حماس، 14 اسیر را که از 7 اکتبر در بازداشت هستند، آزاد می‌کند.

سازمان زندان‌های اسرائیل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که آماده آزادی 42 زندانی فلسطینی در مرحله دوم «تبادل گروگان‌ها» است.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، انتظار می‌رود که بازداشت‌شدگان اسرائیلی مانند روز گذشته به صلیب سرخ تحویل داده شوند.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داد که موساد و ارتش اسراییل اواخر روز گذشته، فهرستی از اسامی اسیرانی که حماس امروز آزاد خواهد کرد را دریافت کردند.

حماس روز جمعه، 13 اسیر اسرائیلی را آزاد کرد و اسرائیل نیز 39 فلسطینی را در اولین روز از توافق آتش‌بس چهار روزه به عنوان مرحله نخست، پس از هفته‌ها جنگ خونین در نوار پرجمعیت غزه آزاد کرد.

به گفته قطر که میانجی توافقنامه بود، افزون‌ بر 13 اسرائیلی که کودک و زن هستند، حماس 10 تایلندی و یک فیلیپینی را که از زمان حمله ماه گذشته به جنوب اسرائیل، بازداشت شده بودند، آزاد کرد.

اسرائیل نیز 39 زن و کودک فلسطینی (15 پسر و 24 زن) را آزاد کرد که 28 نفر از آنها در بیتونیا در کرانه باختری آزاد شدند و 11 نفر دیگر برای آزادی به قدس شرقی انتقال یافتند.

پیش‌بینی می‌شود که طی این وقفه کوتاه بشردوستانه، 50 اسرائیلی در ازای 150 فلسطینی شامل زنان و کودکان زندانی در اسرائیل، آزاد شوند و مدت وقفه با توافق دو طرف تمدید شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید