13 اسیر اسرائیلی نزد حماس امروز آزاد می‌شوند

قطر، میانجی اصلی همراه با مصر و ایالات متحده به توافق آتش‌بس موقت قابل تمدید دست یافتند که طبق آن 50 گروگان در غزه با 150 اسیر فلسطینی در اسرائیل مبادله می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس توافق تبادل اسرا با حماس که گام نخست آن، جمعه سوم آذر برداشته شد، خبرنگار «العربیه» گزارش داد که اسرائیل، فهرست اسامی 13 زندانی را دریافت کرده است که حماس شنبه (امروز) آنها را آزاد خواهد کرد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، شامگاه جمعه اعلام کرد که موساد و ارتش، فهرستی از اسامی بازداشت‌شدگان اسرائیلی را دریافت کردند که قرار است شنبه آزاد شوند.

حماس پیشتر 13 گروگان اسرائیلی در غزه را جمعه آزاد کرد و اسرائیل نیز 39 زندانی فلسطینی را در روز نخست توافق آتش‌بس موقت آزاد کرد.

آتش‌بس مذکور برقراری آرامش و ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه را بعد از هفته‌ها نبرد میان دو طرف امکان‌پذیر ساخت.

به گفته قطر که میانجی توافقنامه بود، افزون‌ بر 13 اسرائیلی که کودک و زن هستند، حماس 10 تایلندی و یک فیلیپینی را که از زمان حمله ماه گذشته به جنوب اسرائیل، بازداشت شده بودند، آزاد کرد.

اسرائیل نیز 39 زن و کودک فلسطینی (15 پسر و 24 زن) را آزاد کرد که 28 نفر از آنها در بیتونیا در کرانه باختری آزاد شدند و 11 نفر دیگر برای آزادی به قدس شرقی انتقال یافتند.

این وقفه بشردوستانه 4 روزه از جمعه میان اسرائیل و حماس آغاز شد.

قطر، میانجی اصلی همراه با مصر و ایالات متحده به توافق آتش‌بس موقت قابل تمدید دست یافتند که طبق آن 50 گروگان در غزه با 150 اسیر فلسطینی زندانی در اسرائیل مبادله می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید