هدیه جنجالی روز تولد دختر یک افسر اسرائیلی؛ ویدیوی منفجر کردن ساختمان مسکونی در غزه

کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از مشاهده رفتار مشمئز‌کننده این نظامی عالی‌رتبه اسرائیلی، او را یک «مریض روانی و اخلاقی» توصیف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک افسر ارتش اسرائیل در ویدیوی جنجالی و با شمارش معکوس صحنه‌های لحظه منفجر کردن یک ساختمان مسکونی در نوار غزه را در روز تولد دخترش به او هدیه کرد.
در صحنه‌هایی تحریک‌آمیز یک افسر اسرائیلی که به نظر می‌رسد، در تهاجم زمینی به شمال نوار غزه شرکت داشته است، لحظه شمارش معکوس و منفجر کردن یک ساختمان مسکونی توسط خود و همراهانش را به اشتراک گذاشته و با مباهات و افتخار می‌گوید تخریب این ساختمان را به دخترم هدیه می‌کنم.

طی ساعات گذشته یک کلیپ ویدیویی به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، که نشان می‌دهد، یک سرگرد اسرائیلی به نام «موشه گرونبرگ»، از گردان مهندسی رزمی 271 اسرائیل، دیروز جمعه، کمی قبل از توافق آتش‌بس بین اسرائیل یک ساختمان کامل را در غزه منفجر می‌کند.

این افسر در این کلیپ ویدیویی می‌گوید:«این ساختمان را به مناسبت دومین سالروز تولد دخترم ایلا تقدیم می‌کنم».

Advertisement

رفتاری زشت و غیرانسانی

این رفتار مشمئز‌کننده و غیرانسانی نیروهای اسرائیلی که طی یک ماه و نیم گذشته در سرزمین‌های فلسطینی اعمال می‌شود، باعث واکنش‌های شدید نظردهندگان در انتقاد از اینگونه رفتای‌های زشت این افسر اسرائیلی شده است.

گفتنی است که حدود 60 درصد از ساختمان‌های نوار غزه به طور کامل یا جزئی در یورش نظامی اسرائیل تخریب شدند.

برخی از نظردهندگان این افسر اسرائیلی را «مریض روانی» و اخلاقی توصیف کردند.

از زمان شروع جنگ خونین در غزه، صحنه‌های تحریک‌آمیز بسیاری در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، چه از طریق حساب‌های متعلق به افراد تأثیرگذار اسرائیلی که رنج مردم غزه را به سخره گرفتند و یا کسانی که تعداد کشته‌های ناشی از حملات خشونت‌آمیز اسرائیل را زیر سوال بردند.

هفته گذشته ترانه‌ای کودکانه از تلویزیون رسمی اسرائیل پخش شد که محتوای آن خواستار کشتار جمعی و نابودی همگانی در فلسطین و نوار غزه شده بود.

سازمان رادیو تلویزیون اسرائیل آن را به صورت زنده و در حساب‌های رسمی و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی پخش کرد، سپس وقتی با انتقادهای گسترده روبرو شد آن را حذف کرد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین، بیش از 15 هزار فلسطینی از جمله 5600 کودک از آغاز درگیری در هفتم اکتبر گذشته تاکنون کشته شدند.

در طرف اسرائیلی نیز حمله حماس در هفتم اکتبر بنا بر آمار اسرائیل به کشته شدن 1200 نفر و به گروگان گرفته شدن 240 نظامی و غیرنظامی اسرائیلی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید