عراق: حملات به پایگاه‌های نظامی ائتلاف را خنثی کردیم

اخیرا حملات به پایگاه‌های ائتلاف بین‌المللی از خاک عراق افزایش یافت به‌ویژه از زمانی که گروه حزب‌الله عراق تهدید به حملات بیشتری علیه پایگاه‌هایی آمریکا در عراق کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق گفت که کشورش در خنثی‌سازی حملات علیه پایگاه‌های نظامی که مستشاران ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» در آنجا مستقر هستند، موفق عمل کرده است.

الشمری، شنبه 4 آذر در گفت‌وگو با «العربیه» گفت، نیروهای عراقی سکوهای پرتاپ موشک که پایگاه‌های نظامی را هدف قرار می‌دادند، توقیف کرده‌اند.

او تعهد بغداد به حفاظت از سفارتخانه‌ها را اعلام کرد و گفت که نیروهای عراقی، همه مناطق کشور را تحت کنترل خود دارند تا حمله‌ای به کشورهای همسایه صورت نگیرد.

وزیر کشور عراق همچنین استقرار نیروهای مرزبانی در مناطق مهم مرزی با ایران را تایید کرد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که اخیرا حملات به پایگاه‌های ائتلاف بین‌المللی از خاک عراق افزایش یافت به‌ویژه از زمانی که گروه حزب‌الله عراق تهدید به حملات بیشتری علیه پایگاه‌هایی آمریکا در عراق کرده است.

حزب‌الله عراق، پیشتر هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی با استفاده از سلاح‌های جدید را اعلام کرده بود.

خسارت‌های ناچیز

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، در هفته‌های گذشته 62 حمله به پایگاه‌های ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه انجام دادند که بیشتر آنها در خاک سوریه بوده است.

با وجود تمام این حملات، شبه‌نظامیان قادر به ایجاد خسارت به نظامیان ائتلاف بین‌المللی نبودند و خسارات وارده، جزئی و ناچیز اعلام شده است.

حملات شبه‌نظامیان به پایگاه‌های آمریکا از زمان بحران غزه در 7 اکتبر افزایش چشمگیری یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید