ارتش اسرائیل از ساکنان غزه خواست به سمت شمال و سواحل این منطقه نروند

نیروهای اسرائیلی روز گذشته به تعدادی از آوارگان فلسطینی در جنوب غزه که قصد بازگشت به خانه‌هایشان در شمال این منطقه را داشتند، شلیک کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در روز دوم آتش‌بس که اجرای آن روز گذشته میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل آغاز شد، ارتش اسرائیل به ساکنان غزه هشدار داد.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، شنبه 4 آذر با انتشار ویدیویی در حساب کاربری خود در «ایکس»، اعلام کرد که ساکنان غزه حق تردد به سمت شمال غزه و دریا را ندارند.

او همچنین با اشاره به اینکه برخی از فلسطینیها برای صید به دریا رفته بودند، از تردد به سمت دریا و نزدیک شدن به یک کیلومتری مرز اسرائیل و غزه هشدار داد.

نیروهای اسرائیلی روز گذشته به تعدادی از آوارگان فلسطینی در جنوب غزه که قصد بازگشت به خانه‌هایشان در شمال این منطقه را داشتند، شلیک کردند. این شهروندان در پی بمباران بی‌وقفه اسرائیل در پنج هفته گذشته مجبور به ترک خانه‌های خود شده بودند.

انتظار می‌رود در جریان آتش‌بس چهار روزه میان اسرائیل و حماس، 50 گروگان اسرائیلی آزاد شوند.

در همین حال، اسرائیل 150 فلسطینی کودک و زن که برخی از آن‌ها از سال‌ها پیش بدون محاکمه در زندان‌های اسرائیل به سر می‌رند را در مرحله اول توافق با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا آزاد کند.

در پی حملات سنگین هوایی اسرائیل به غزه بیش از 15 هزار فلسطینی اغلب زن و کودک کشته و بیش از 35 هزار فلسطینی دیگر زخمی شدند. بنا به گفته مقامات غزه، بیش از 60 درصد ساختمان‌های شمال نوار غزه به طور کامل یا جزیی ویران شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید