وزارت بهداشت غزه: نیروهای اسرائیلی کماکان در بیمارستان «الشفا» حضور دارند

ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهایش صبحگاه جمعه یک تونل را در زیر بیمارستان الشفا در غزه منهدم کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که بیمارستان‌های این منطقه فاقد امکانات پزشکی و درمانی هستند.

القدره، جمعه 3 آذر در گفت‌وگو با «العربیه» گفت که بیمارستان‌های شمال نوار غزه کاملا ویران شدند و افزود، دو بیمارستان الشفا و اندونزی توسط اسرائیل به پادگان‌های نظامی تبدیل شده‌اند.

او تاکید کرد که نیروهای ارتش اسرائیل کماکان در بیمارستان الشفا حضور دارند و این نیروها همچنین در اقدامی مشابه وارد بیمارستان اندونزی شدند.

وی اشاره کرد که نیروهای اسرائیلی در جریان یورش به بیمارستان اندونزی، یک زن زخمی را به قتل رسانند و سه شهروند فلسطینی زخمی را نیز به اسارت گرفتند.

القدره افزود که یورش به این بیمارستان با شلیک نیروهای اسرائیلی و هراساندن پرسنل بیمارستان و بیماران حاضر در آن همراه بود.

او خاطرنشان کرد که احتمالا هم اکنون نیروهای اسرائیلی در اطراف بیمارستان اندونزی مستقر شده‌اند.

ارتش اسرائیل هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش صبحگاه جمعه یک تونل را در زیر بیمارستان الشفا در غزه منهدم کرده است.

طبق این اطلاعیه، نیروهای گردان 36 با مشارکت نیروهای ویژه از یگان یهلوم، شماری از تونل‌های زیرزمینی و ورودی این تونل‌ها را در محدوده بیمارستان الشفا منهدم کردند.

اسرائیل گروه حماس را به ایجاد تونل در زیر بیمارستان الشفا و بکارگیری این تونل‌ها در عملیات نظامی متهم می‌کند. حماس این اتهامات را پیوسته رد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید