صلیب سرخ: اولین مرحله از تبادل اسرا میان «حماس» و اسرائیل موفقیت‌آمیز انجام شد

اسرائیل در اولین روز آتش‌بس و به موجب توافق تبادل اسرا، برای آزادی 39 اسیر فلسطینی از زندان‌های خود اقدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آزادی 24 گروگان در اولین روز آتش‌بس از سوی جنبش «حماس» و انتقال آنها از نوار غزه از طریق گذرگاه رفح به خاک مصر را تایید کرد.

صلیب سرخ شامگاه جمعه سوم آذر اعلام کرد که 13 نفر از مجموع 24 گروگان آزاد شده از غزه، در چارچوب توافق تبادل با حماس، اسرائیلی هستند و 11 نفر دیگر شامل 10 تبعه تایلندی و یک فیلیپینی هستند که در چارچوب توافق جداگانه دیگری آزاد شدند.

تصاویر ویدیویی اختصاصی «العربیه» شامگاه جمعه 3 آذر خودروهای صلیب سرخ را در حال انتقال گروگان‌های آزاد شده از سوی حماس و هنگام عبور آنها از گذرگاه رفح به خاک مصر نشان می‌دهد.


از طرفی اسرائيل عصر جمعه تحویل گرفتن اولین گروه از گروگان‌های آزاد شده از «حماس» توسط کمیته صلیب سرخ را تایید کرده و آمبولانس‌های بیمارستان «اشنایدر» در نزدیکی تل‌آویو در انتظار رسیدن و انتقال این گروگان‌ها برای انجام معاینات پزشکی به حالت آماده‌باش درآمدند.

آزادی 39 اسیر فلسطینی

همچنین در اولین مرحله از توافق تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس، جمعه، 39 اسیر فلسطینی با خودروهایی از زندان «دامون» اسرائیل خارج شده و برای تحویل دادن به خانواده‌های‌شان در کرانه باختری انتقال داده شدند.

شبکه خبری «الحدث» جمعه صحنه‌هایی ویدیویی از لحظه انتقال شماری از زنان اسیر فلسطینی به خارج از زندان «دامون» اسرائیل برای آزادی آنها و تحویل به خانواده‌های‌شان را پخش کرد.


همزمان با جریان تبادل اسرا تعدادی از کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه وارد شده است.

در اولین روز از وقفه در عملیات نظامی، ساکنان غیرنظامی غزه در تلاش برای بازگشت به مناطق سکونت ویران شده خود و یافتن اعضای خانواده‌های خود در شمال غزه بودند که با تیراندازی نیروهای ارتش اسرائیل مواجه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید