حمله گروه‌های شبه‌نظامی عراقی به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه

واشینگتن از 17 اکتبر گذشته، 10 روز پس از آغاز جنگ میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی، 72 حمله (36 در عراق و 37 حمله در سوریه) را ثبت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گروه‌های مسلح عراقی، پس از حملات متعدد اخیر خود به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه، پنجشنبه دوم آذر اعلام کردند که دو پایگاه آمریکا در عراق را با چهار حمله پهپادی هدف قرار دادند.

این گروه‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند که این حملات، پایگاه عین‌الاسد در غرب عراق و پایگاه آمریکایی‌ها در نزدیکی فرودگاه اربیل در شمال این کشور را هدف قرار داد که مستقیما به اهداف خود اصابت کرد.

در همین بیانیه آمده است که پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر سوریه با پهپاد بمباران شد. گروه‌های وابسته به «مقاومت اسلامی در عراق» طی بیانیه‌ای اعلام کردند که این پهپاد «مستقیماً به هدف خود اصابت کرده است.»

پایگاه آمریکا در میدان نفتی کونیکو

این گروه‌ها پنجشنبه، در واکنش به حملات اسرائیل به غزه، از هدف قرار دادن پایگاه آمریکا در میدان نفتی کونیکو در حومه دیرالزور خبر دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه بدون اشاره به زیان‌های جانی، گزارش داد که گروه‌های نیابتی ایران، موشکی را به سمت پایگاه ائتلاف بین‌المللی در میدان نفتی کونیکو شلیک کردند.

این مرکز همچنین خاطرنشان کرد: «هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی در پاسخ به این حمله موشکی به پایگاه آمریکا، مواضع گروه‌های مسلح وابسته به سپاه پاسداران را در حومه دیرالزور، هدف قرار دادند.»

72 حمله

به گزارش «فرانس‌پرس»، یک مقام نظامی آمریکایی پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی ضد «داعش» در 48 ساعت گذشته، پس از حملات آمریکا به نیروهای نیابتی ایران، هدف حملاتی پهپادی و موشکی در عراق و سوریه قرار گرفتند بدون این که این حملات، زیان‌های جانی یا آسیب به زیرساخت‌ها را برجای گذاشته باشد.

این مقام مسئول بدون افشای نام خود افزود که نیروهای آمریکایی و بین‌المللی، در دو نقطه در شمال شرق سوریه با استفاده از چندین موشک و یک پهپاد انتحاری، هدف حمله قرار گرفتند.

طبق گفته او، چندین پهپاد انتحاری به سوی پایگاه هوایی عین‌الاسد در غرب بغداد و یک پهپاد به سمت پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل در شمال عراق، پرتاب شدند

این مقام مسئول آمریکایی خاطرنشان کرد که در مجموع، واشینگتن از 17 اکتبر گذشته، 10 روز پس از آغاز جنگ میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی، 72 حمله (36 در عراق و 37 حمله در سوریه) را ثبت کرده است.

«حملات دقیق»

این حملات پس از آن صورت گرفت که فرماندهی نظامی آمریکا در خاورمیانه، سحرگاه چهارشنبه اعلام کرد که در پاسخ به حملات پیاپی گروه‌های نیابتی ایران علیه نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه، «حملات دقیق» را به دو موضع گردان‌های حزب‌الله عراق در جنوب بغداد انجام داده است.

این در حالی است که گردان‌های حزب‌الله عراق، از کشته‌شدن 8 نفر از عوامل خود در اثر این حمله خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید