«الجهاد»: پس از پایان وقفه به جنگ بازمی‌گردیم

دبیر کل جنبش الجهاد: حزب‌الله از جنوب لبنان در کنار گروه‌های فلسطینی و همچنین گروه‌ها در عراق، سوریه و یمن در جنگ و رویارویی مشارکت دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

زیاد النخاله، دبیرکل جنبش «الجهاد»، جمعه سوم آذر اعلام کرد که هدف گروه‌های فلسطینی، مبادله بزرگ اسرا است که آزادی «همه در ازای همه» را تضمین کند.

از سرگیری جنگ بعد از وقفه

النخاله در سخنانی که از تلویزیون پخش شد، اظهار داشت که گروه‌ها، روند مذاکره با اسرائیل را تکمیل خواهند کرد.

او خاطرنشان کرد: «حزب‌الله از جنوب لبنان در کنار گروه‌های فلسطینی و همچنین گروه‌ها در عراق، سوریه و یمن در جنگ و رویارویی مشارکت دارد.»

دبیرکل جنبش جهاد همچنین ضمن تاکید بر ادامه درگیری‌ها پس از پایان مدت وقفه بشردوستانه، پیش‌بینی کرد که حملات اسرائیل ابعادی«مرگبارتر» به خود بگیرد.

این وقفه از ساعت 5 صبح (به وقت گرینویچ) آغاز شد و قرار است در نوبت نخست، 13 غیرنظامی اسیر متشکل از زنان و کودکان، ساعت 14( به وقت گرینویچ) امروز، مبادله شوند.

بدین ترتیب 48 روز بمباران اسرائیل در غزه که جان نزدیک به 15 هزار نفر را گرفت و افزون بر 30 هزار زخمی برجای گذاشت، موقتا متوقف شد.

بر اساس توافق وقفه بشر دوستانه، حماس در مرحله اول، حدود 50 زن و کودک اسرائیلی را در ازای کند 150 اسیر فلسطینی از زندان‌های اسرائیل که بیشتر آنها زن و خردسال هستند، آزاد می‌کند.

طبق آمار وزارت بهداشت غزه، در جریان بمباران‌های سنگین اسرائیل از هفتم اکتبر و آغاز عملیات زمینی در غزه از 27 اکتبر تاکنون، 14854 نفر کشته شدند که اکثر آنها غیرنظامی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید