اسرائیل شمال غزه را «منطقه خطرناک جنگی» اعلام کرد

سخنگوی ارتش اسرائیل: جنگ هنوز پایان نیافته و وقفه بشردوستانه، موقتی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن که آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل پنج‌شنبه دوم آذر اعلام کرد که تردد اهالی از جنوب نوار غزه به شمال، به هیچ وجه در طول وقفه بشردوستانه کنونی، مجاز نخواهد بود، شمال غزه را «منطقه جنگی خطرناک» اعلام کرد که رفت و آمد در آنجا ممنوع است.

جنگ پایان نیافته

ادرعی جمعه سوم آذر نیز در توئیت خود در شبکه اجتماعی «ایکس» تاکید کرد که مردم غزه باید در «منطقه وقفه بشردوستانه» در جنوب نوار، بمانند.

طبه گفته ادرعی، جنگ هنوز پایان نیافته و وقفه بشردوستانه، موقتی است.

پیشتر ارتش اسرائیل اعلام کرد که حرکت «هماهنگ نشده» کامیون‌ها از جنوب نوار غزه به شمال آن در طول مدت وقفه، مجاز نخواهد بود و نیروهای اسرائیلی بعد از آغاز وقفه بشردوستانه، در خطوط آتش‌بس داخل نوار، مستقر خواهند شد.

ارتش افزود که نیروهای اسرائیلی در مناطق با تراکم کم جمعیتی، مستقر خواهند شد و به تحرکات اداری و لجستیکی در محور نتزاریم و جاده ساحلی، ادامه خواهند داد..

وقفه بشردوستانه

توافق روز چهارشنبه اسرائیل و حماس بر سر وقفه بشدوستانه با میانجی‌گری قطر-مصر-آمریکا برای آزادی اسرا در نوار غزه در ازای اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل، از روز جمعه (امروز) اجرایی شد.

این وقفه از ساعت 5 صبح (به وقت گرینویچ) آغاز شد و قرار است در نوبت نخست، 13 غیرنظامی اسیر متشکل از زنان و کودکان، ساعت 14( به وقت گرینویچ) امروز، مبادله شوند.

طبق آمار وزارت بهداشت غزه، در جریان بمباران‌های سنگین اسرائیل از هفتم اکتبر و آغاز عملیات زمینی در غزه از 27 اکتبر تاکنون، 14854 نفر کشته شدند که اکثر آنها غیرنظامی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید