ادامه ارسال کمک‌های بشردوستانه سعودی از راه‌های هوایی و دریایی به نوار غزه

مرکز امدادرسانی ملک سلمان: ارسال کمک‌های بشردوستانه سعودی از راه‌های دریایی و هوایی تا برآورده شدن همه الزامات ساکنان غزه ادامه خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هفدهمین هواپیمای حامل کمک‌های بشردوستانه سعودی، جمعه 3 آذر، وارد فرودگاه «العریش» مصر شد تا این کمک‌ها از گذرگاه رفح به نوار غزه منتقل شود.

مرکز امدادرسانی ملک سلمان، در حساب خود در پلتفرم «ایکس»، اعلام کرد که با هماهنگی این مرکز دو هواپیمای امدادرسان سعودی دیگر حامل کمک‌های بشردوستانه وارد فرودگاه العریش مصر شد.

به گفته این مرکز امدادرسان سعودی محموله کمک‌های بشردوستانه این دو هواپیما اعزامی به مصر علاوه بر تجهیزات و اقلام پزشکی و دارویی همچنین شامل 4 دستگاه آمبولانس از مجموع 20 دستگاه آمبولانس ارسالی است که برای انتقال به غزه و خدمات‌رسانی به ساکنان و آسیب‌دیدگان از جنگ در داخل این باریکه اختصاص داده شده‌ است.

دکتر سامر الجطیلی، سخنگوی مرکز ملک سلمان، گفت: مسیر هوایی اکنون برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه باز است.

الجطیلی، در این‌باره افزود: «کمک‌های بشردوستانه پادشاهی عربی سعودی تا برآورده شدن تمام نیازهای انسانی ساکنان نوار غزه، ادامه خواهد یافت.

او همچنین از ارسال بیش از 500 تن از کمک‌های بهداشتی، سرپناهی و مواد غذایی سعودی از طریق پل هوایی برای ساکنان نوار غزه خبر داد.

سخنگوی مرکز امدادرسانی ملک سلمان، در ادامه گفت که یک کشتی حاوی 1500 تن کمک‌های مختلف بشردوستانه سعودی برای ساکنان غزه نیز فردا خواهد رسید.

او افزود که سعودی به ارسال کمک‌های بشردوستانه از راه‌های دریایی و هوایی تا برآورده شدن همه الزامات ساکنان غزه ادامه خواهد داد.

پیشتر، شانزدهمین هواپیمای کمک‌رسانی حامل موادغذایی، سرپناه و تجهیزات پزشکی به وزن 39 تن، به عنوان بخشی از کمپین مردمی سعودی برای امدادرسانی به ملت فلسطینی برادر در نوار غزه، ارسال شده بود.

محموله بشردوستانه از راه دریا

در همین راستا، هیئت اعزامی از سوی مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان اولین محموله دریایی ارسالی از پادشاهی عربی سعودی را در بندر پورت‌سعید مصر تحویل گرفته تا تدارکات لازم را برای انتقال آن برای ساکنان غزه انجام دهد.

این کمک‌های بشردوستانه سعودی با تدارک و هماهنگی مرکز امداد ملک سلمان شامل 1050 تن مواد غذایی، پزشکی و سرپناه و برای کمک به منظور کاستن از درد و رنج ساکنان غزه، و همچنین به عنوان بخشی از کمپین مردمی در پادشاهی عربی سعودی به‌منظور حمایت از مردم فلسطین در نوار غزه و همبستگی و یاری‌رسانی به آنها ارسال می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید