تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس طی چند ساعت آینده انجام می‌شود

آزادی اسرا در چارچوب توافق میان اسرائیل و حماس در مورد آتش‌بس صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد با توجه به عدم گزارش موارد زیاد بمباران، آتش توپخانه یا حملات موشکی، تا حدودی پابرجا مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با اجرایی‌شدن آتش‌بس موقت میان اسرائیل و حماس در غزه ، 39 اسیر فلسطینی متشکل از 24 زن و 15 کودک در کرانه باختری اشغالی، خود را برای آزادی از زندان‌های اسرائیل آماده می‌کنند و 13 اسیر نیز قرار است توسط حماس از نوار غزه آزاد شوند.

قدوره فارس، کمیسر فلسطینی در امور اسرا، جمعه 3 آذر توضیح داد که اسرائیل زندانیان را که همگی از اهالی کرانه باختری یا شهر قدس هستند، حدود ساعت 4 بعد از ظهر به وقت محلی (14 به وقت گرینویچ) به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در زندان نظامی اسرائیلی عوفر، تحویل خواهد داد.

13 زن و کودک

این اقدام با تحویل 13 زن و کودک در مرز میان نوار غزه و مصر که از جمله 240 نفر به اسارت درآمده از سوی حماس در هفتم اکتبر هستند، همزمان خواهد بود.

فارس گفت: «صلیب سرخ قرار است، اسرای مرد و زن (فلسطینی) آزادشده از اردوگاه زندان عوفر را تحویل بگیرد. اسرای شهر قدس مستقیما به این شهر انتقال خواهند یافت و اسرای کرانه باختری نیز از اردوگاه عوفر به شهرداری بیتونیا برده خواهند شد که خانوادهایشان در انتظار آنها هستند زیرا بر اساس توافق، هر زن یا مرد اسیر باید به خانواده‌اش بازگردد.

وقفه پابرجا

آزادی اسرا در چارچوب توافق میان اسرائیل و حماس در مورد آتش‌بس صورت می‌گیرد که از ساعت 7 صبح به وقت محلی (0500 به وقت گرینویچ) آغاز شد که به نظر می‌رسد با توجه به عدم گزارش موارد زیاد بمباران، آتش توپخانه یا حملات موشکی، تا حدودی پابرجا مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید