وزیر دفاع اسرائیل: جنگ ممکن است تا دو ماه پس از آتش‌بس غزه ادامه یابد

سخنگوی ارتش اسرائیل: حماس می‌خواهد از آتش‌بس سوء‌استفاده کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آستانه آتش‌بس موقت مورد انتظار در نوار غزه، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل پنج‌شنبه 2 آذر، گفت: جنگ پس از پایان آتش‌بس در غزه ممکن است تا دو ماه دیگر ادامه یابد.

وزیر دفاع اسرائیل افزود: «اولویت ما حذف رهبران سیاسی و میدانی حماس است.»

یوآو گالانت خطاب به نیروهای دریایی اسرائیل تصریح کرد: «درگیری‌ها پس از پایان آتش‌بس به شدت ادامه خواهد داشت و ما برای بازگرداندن تعداد بیشتری از گروگان‌ها فشار خواهیم آورد.»

بهره‌برداری از آتش‌بس

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز طی اظهاراتی گفت که «حماس می‌خواهد از آتش‌بس سوء‌استفاده کند.»

سخنگوی ارتش اسرائیل، پنج‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود:«همه یگان‌‌های ارتش برای تکمیل توافق‌نامه مبادله گروگان‌ها تلاش می‌کنند.»

هاگاری، همچنین افزود: «پس از پایان مدت آتش‌بس به کار خود در بیمارستان الشفا و هدف گرفتن تونل‌های حماس ادامه خواهیم داد.»
پس از نزدیک به 24 ساعت به تعویق افتادن آتش‌بس غزه، وزارت خارجه قطر پنج‌شنبه اعلام کرد که آتش‌بس غزه از ساعت 7 صبح فردا جمعه به وقت محلی به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر طی کنفرانسی خبری در دوحه با اشاره به دریافت لیست‌‌های اسامی غیرنظامیان مورد تبادل میان حماس و اسرائیل، اعلام کرد که آتش‌بس در غزه از ساعت 7 صبح فردا جمعه به وقت محلی به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

شایان ذکر است که در پی مذاکرات دشوار به سرپرستی مصر، قطر و آمریکا، دولت اسرائیل و جنبش «حماس» اخیرا با برقراری آتش‌بس موقت و مبادله 50 اسیر اسرائیلی در ازای 150 فلسطینی بازداشتی در زندان‌های اسرائیل، موافقت کردند.

به موجب این آتش‌بس 4 روزه با توقف عملیات نظامی، اسرا به طور روزانه و تدریجی میان دو طرف مبادله شده و کمک‌های بشردوستانه و سوخت به همه مناطق نوار غزه رسانده خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید