شبه‌نظامیان حوثی از هدف گرفتن تاسیسات نظامی اسرائیل در ایلات خبر دادند

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در یمن قبلاً اعلام کرده بود تا زمانی که «تهاجم به نوار غزه متوقف نشود» به عملیات خود علیه اسرائیل ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها، چهارشنبه یکم آذر، از شلیک موشک به اهداف نظامی در شهر بندری ایلات در جنوب اسرائیل خبر داد.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی در بیانیه‌ای در سکوی «ایکس» اعلام کرد که این گروه «مجموعه‌ای از موشک‌های بالدار را به سمت اهداف مختلف نظامی اسرائیل در ام الرشراش (ایلات) شلیک کرده است»، و افزود این گروه تا زمانی که «تهاجم» اسرائیل علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری متوقف نشود، به عملیات نظامی خود ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل، چهارشنبه، اعلام کرد که آژیر خطر در شهر ایلات در جنوب اسرائیل به صدا درآمده است، در ادامه اما هیچ‌گونه جزئیاتی در مورد تلفات جانی یا خسارات احتمالی وارده ارائه نکرد.

این حمله حوثی‌ها به اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که دولت اسرائیل و «حماس» چهارشنبه برای برقراری آتش‌بس موقت 4 روزه و مبادله اسرا میان دو طرف، موافقت کردند.

این وقفه در جنگ به ساکنان نوار غزه که یک ماه و نیم پس از آغاز درگیری میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی همچنان تحت محاصره کامل و بمباران شدید هستند امکان می‌دهد که به برخی کمک‌های بشردوستانه دسترسی پیدا کنند.

گروه حوثی یمن، روز دوشنبه کلیپی را منتشر کرده بود که نشان می‌دهد از بالگرد و انجام عملیات هلی‌برن برای به کنترل گرفتن و ربودن یک کشتی به نام «گلکسی لیدر» در دریای سرخ استفاده می‌شود.

این گروه با تاکید بر این که تمامی کشتی‌های اسرائیلی برای آن اهدافی مشروع خواهند بود، اعلام کرد که یک کشتی اسرائیلی را در حین دریانوردی در دریای سرخ ربوده و به سمت ساحل یمن در بندر الحدیده هدایت کرده است.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی‌ تاکید کرد که عملیات این گروه فقط کشتی‌های اسرائیلی و متعلق به اسرائیل را هدف قرار می‌دهد و تا زمانی که «تجاوز به نوار غزه متوقف نشود» به عملیات خود علیه تل‌آویو ادامه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید