دبیرکل سازمان ملل توافق تبادل اسرا را «گامی مهم و در مسیر درست» دانست

آژانس «آنروا» آوارگی ساکنان غزه را بزرگترین اسکان مجدد فلسطینی‌ها از سال 1948 تاکنون توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد، چهارشنبه 30 آبان، توافق میان اسرائیل و حماس را «گامی مهم» توصیف کرد، و افزود: اما «هنوز باید کارهای زیادی انجام شود.»

این در حالی است که آژانس امدادرسان سازمان ملل «آنروا» آوارگی ساکنان غزه در جنگ جاری در این باریکه را بزرگترین اسکان مجدد فلسطینیان از سال 1948 تاکنون توصیف کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، با استقبال از توافق آتش‌بس در غزه، آن را گامی مهم در مسیر درست دانست و افزود: «سازمان ملل متحد تمام تلاش‌های خود را برای حمایت از اجرای توافق‌نامه آتش‌بس و به حداکثر رساندن تأثیر مثبت آن بر روی وضعیت انسانی در غزه به‌کار خواهد گرفت.

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا)، اعلام کرد که تعداد فلسطینی‌هایی که در هفته‌های اخیر مجبور به ترک خانه‌های خود در نوار غزه شده‌اند، به بیشترین میزان از سال 1948 رسیده است.

آنروا در بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد: «طی چند هفته گذشته شاهد بزرگ‌ترین آوارگی فلسطینی‌ها از سال 1948 بوده‌ایم».

آنروا، پیشتر اعلام کرده بود که پس از تشدید درگیری میان فلسطین و اسرائیل تا 19 نوامبر، آواره شدن حدود 1.7 میلیون نفر در نوار غزه به ثبت رسیده‌ است، و حدود 930 هزار نفر در 156 مراکز تحت نظر این نهاد اِسکان داده شده‌اند.

در پی مذاکرات دشوار به سرپرستی مصر، قطر و آمریکا، دولت اسرائیل و حماس با آتش‌بس موقت 4 روزه و مبادله 50 اسیر اسرائیلی در ازای 150 فلسطینی زندانی در زندان‌های اسرائیل، و ارسال کمک‌های بشردوستانه به این نوار محاصره شده موافقت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید