خنثی‌کردن حمله پهپادی حوثی‌ها توسط ناو آمریکایی در دریای سرخ

سخنگوی حوثی‌ها‌ چهارشنبه از شلیک موشک به اهداف نظامی در بندر ایلات در جنوب اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که ناو «توماس هادنر»، صبحگاه پنج‌شنبه 2 آذر شماری پهپاد شلیک‌شده از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را در دریای سرخ سرنگون کرده است.

بنا به اطلاعیه این فرماندهی که در «ایکس» منتشر شد، رزمناو آمریکایی در هنگام گشتزنی در دریای سرخ موفق به رهگیری و انهدام این پهپادها شده است.

Advertisement

اطلاعیه افزوده است که هیچ آسیبی به این رزمناو و پرسنل آن وارد نشده است.

پیش از این هم یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها، چهارشنبه از شلیک موشک به اهداف نظامی در بندر ایلات در جنوب اسرائیل خبر داد.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی در بیانیه‌ای در «ایکس» اعلام کرد که این گروه «شماری موشک‌ بالدار را به سمت اهداف مختلف نظامی اسرائیل در ام الرشراش (ایلات) شلیک کرده است.»

او افزود، این گروه تا زمانی که «تهاجم» اسرائیل علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری متوقف نشود، به عملیات نظامی خود ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل، چهارشنبه، اعلام کرد که آژیر خطر در شهر ایلات در جنوب اسرائیل به صدا درآمده است. با این حال اسرائیل هیچ‌گونه جزئیاتی در مورد تلفات جانی یا خسارات احتمالی وارده ارائه نکرد.

این حمله در حالی صورت می‌گیرد که دولت اسرائیل و حماس چهارشنبه برای برقراری آتش‌بس موقت 4 روزه و تبادل اسیران توافق کردند.

گروه حوثی، دوشنبه هم با انتشار ویدیویی اعلام کرد که با انجام عملیات هلی‌برن توسط بالگرد، کشتی «گلکسی لیدر» در دریای سرخ را تصرف کرده است.

سخنگوی حوثی‌ها با تاکید بر این که تمامی کشتی‌های اسرائیلی اهدافی مشروع خواهند بود، اعلام کرد که یک کشتی اسرائیلی را در حین دریانوردی در دریای سرخ تصرف کرده و به بندر الحدیده در سواحل یمن هدایت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید