ترانه جنجالی کودکان اسرائیلی؛ «همه را در غزه نابود می‌کنیم»

آهنگ کودکان اسرائیلی که به صورت زنده از تلویزیون رسمی «کان» پخش شد نام «دوستی» داشت اما برخلاف نام ظاهری محتوای آن نفرت، خشونت و مرگ را ترویج می‌داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کانال رسمی تلویزیون اسرائیلی «کان»، اخیرا آهنگ گروهی از کودکان خردسال این کشور که با شعر «ما همه آنها (فلسطینی‌ها) را در غزه نابود خواهیم کرد و سالم برمی‌گردیم» آغاز می‌شد، را به صورت زنده پخش کرد.

این کانال تلویزیونی این آهنگ را که ظاهراً توسط کودکان خردسال اسرائیلی به مناسبت روز جهانی کودک که مصادف با 20 نوامبر است، خوانده شده بود به صورت زنده پخش کرد.

این آهنگ که مملو از کلمات نفرت‌برانگیز، کینه و دشمنی بود، اول از شبکه تلویزیون رسمی پخش و سپس در سطح گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی این کشور منتشر شد.

اسرائیلی‌ها نام این آهنگ را «دوستی» گذاشته بودند اما بر خلاف نام ظاهری آن محتوای شعر و آهنگ مملو از کینه و نفرت بود و بسیاری از نظردهندگان عرب و غیرعرب در داخل و خارج از اسرائیل، آن را آهنگ «مرگ، قتل و نفرت» توصیف کردند.

در شعر این آهنگ آمده است: «جنگنده‌های ما غزه را تکه تکه می‌کنند و ارتش ما در حال عبور از مرز آنها است».

«همه چیز را نابود می‌کنیم»‌

کودکان اسرائیلی شعری چون: «همه چیز را نابود خواهیم کرد چیزی باقی نمی‎گذاریم» یا «سال آینده چیزی را آنجا (نوار غزه) نخواهیم گذاشت و به سلامت به خانه هایمان برمی‌گردیم» سر داده و به صورت سرود دسته‌جمعی خواندند.

این ترانه با صحنه‌های دلخراش بمباران ساختمان‌ها و ریزش آسمان خراش‌های غزه همراه بود. همزمان با آهنگ کودکان خردسال صحنه‌های از رقص سربازان اسرائیلی بر خرابه‌های غزه را نشان می‌داد.

کودکان شعرهایی چون: «ظرف یک سال همه آنها را نابود می‌کنیم و سپس به شخم زدن و کاشت مزارع خود باز می‌گردیم»، با تمجید از ارتش اسرائیل، به آنچه در غزه مرتکب می‌شود، افتخار کرده و می‌گفتند سربازان ما جان خود را فدای شهروندان اسرائیلی می‌کنند.

شمار زیادی از ناظران و تحلیلگران می‌گویند از 7 اکتبر یعنی پس از آغاز درگیری بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه نشر خشونت و نفرت پراکنی در شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته است.

بمباران متوالی اسرائیل علیه نوار غزه تاکنون به کشته‌شدن بیش از 12000 فلسطینی از جمله بیش از 4600 کودک منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید