نتانیاهو: گروگان‌های اسرائیلی طی مراحلی آزاد و جنگ علیه حماس متوقف نخواهند شد

نتانیاهو: دولت اسرائیل امشب در آستانه اتخاذ تصمیمی سخت اما صحیح، است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 30 آبان تاکید کرد که جنگ کشورش علیه «حماس» حتی در صورت دست‌یابی به توافق آتش‌‌بس موقت با این گروه مسلح، برای آزادی همه گروگان‌ها ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو طی سخنان خود همزمان با نشست همه اعضای کابینه او برای بررسی پیش‌نویس توافق تبادل اسرا، تاکید کرد که گروگان‌های اسرائیلی در بند گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه، طی مراحلی آزاد خواهند شد.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در بهبود توافق و گسترش آن برای آزادی تعداد بیشتری از گروگان‌ها کمک کرده است.

نتانیاهو پیش از رای‌گیری و تصویب شدن پیشنهاد آتش‌بس از سوی اعضای کابینه، گفت که دولت اسرائیل امشب در آستانه اتخاذ تصمیمی سخت اما صحیح، است.

او همچنین سه‌شنبه در اظهارات خود به پیشبرد تلاش‌ها برای دست‌یابی به توافق تبادل اسرا متعهد شد و افزود:«ما در حال جنگ هستیم، و به جنگ ادامه خواهیم داد.. تا تحقق همه اهداف خود به جنگ ادامه خواهیم داد».

نخست‌وزیر اسرائیل گفت که فرماندهان امنیتی کشورش به‌طور کامل از دولت او در اتخاذ تصمیم درست آن برای توافق حمایت می‌کنند.

وی همچنین توضیح داد که توافق مانع از آمادگی ارتش اسرائیل برای ادامه جنگ نمی‌شود. جنگ ادامه دارد و تا تحقق همه اهداف و نابودی «حماس» ادامه خواهد یافت.
نتانیاهو با بیان این‌که «بازگرداندن گروگان‌ها ماموریتی مقدس است» تاکید کرد که او ملزم به بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی است.

قرار است شورای وزیران اسرائیل طرحی که به موجب آن آتش‌بس موقت چند روزه در ازای تبادل اسرا برقرار شود را به تصویب رساند.

«فرانس پرس» به نقل از منابع آگاه از روند مذاکرات گزارش داد که در صورت تایید این توافق علاوه بر آتش‌بس پنج روزه شامل توقف کامل جنگ و عملیات رزمی و متوقف شدن کامل پروازها در آسمان نوار غزه به استثنای مناطق شمالی که در آن روزانه تنها به مدت 6 ساعت متوقف خواهد شد، نزدیک به 50 تا 100 نفر از غیرنظامیان و اتباع بیگانه و دوتابعیتی‌های اسرائیلی اسیر در بند حماس و سایر گروه‌های فلسطینی، با 300 نفر از زندانیان زن و کودک فلسطینی مبادله و آزاد خواهند شد.

همچنین آزادی این افراد طبق مراحلی با میانگین آزادی 10 اسیر در روز از اسرای اسرائیلی در ازای 30 اسیر فلسطینی در هر روز و آزادی روزانه گام به گام آنها مقرر شده است.

اسرائیل در پاسخ به حمله غافلگیرانه هفتم اکتبر حماس جنگ علیه نوار غزه را با هدف نابودی توانمندی‌های نظامی حماس و بازگرداندن همه گروگان‌های اسرائیل آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید