سعودی از توافق برای وقفه بشردوستانه 4 روزه در غزه استقبال کرد

ریاض با قدردانی از تلاش‌های قطر، مصر و آمریکا، بار دیگر بر درخواست خود برای توقف همه‌جانبه عملیات نظامی در غزه، حفاظت از غیرنظامیان و امداد‌رسانی به آنها و همچنین آزادی اسرای طرفین، تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه سعودی چهارشنبه یکم آذر اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی ضمن استقبال از توافق وقفه بشردوستانه در غزه از تلاش‌های قطر، مصر و آمریکا در این راستا قدردانی می‌کند.

ریاض همچنین بار دیگر بر درخواست خود برای توقف همه‌جانبه عملیات نظامی و حفاظت از غیرنظامیان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «واس» وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در شبکه «X» اعلام کرد: «ریاض با استقبال از توافق آتش‌بس بشردوستانه در غزه از تلاش‌های قطر، مصر و آمریکا قدردانی کرده و مجدداً بر درخواست خود برای توقف همه‌جانبه عملیات نظامی، حفاظت از غیرنظامیان و امداد‌رسانی به آنها، و آزادی اسرا تاکید می‌کند».

دولت اسرائیل و «حماس» روز چهارشنبه با آتش‌بس 4 روزه موافقت کردند تا در ازای آزادی 150 فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، 50 اسیر اسرائیلی در غزه آزاد شوند.

گفتنی است که حماس و اسرائیل اعلام کردند که فرداد پنج‌شنبه 23 نوامبر آغاز وقفه جنگ در غزه خواهد بود.

موسی ابومرزوق یکی از رهبران جنبش حماس روز چهارشنبه 1 آذر ماه گفت، وقفه بین اسرائیل و این جنبش در نوار غزه از فردا پنج‌شنبه ساعت ده صبح آغاز می‌شود.

از سوی دیگر ایلی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل نیز روز چهارشنبه به رادیو ارتش گفت که تل‌آویو انتظار دارد فردا پنج‌شنبه طبق توافقی که با میانجیگری خارجی انجام شد، اولین اسیران آزاد شده از بند حماس در نوار غزه را تحویل گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید