دیدار هیئت حماس با دبیرکل حزب‌الله در لبنان

گروه حماس از کشته‌شدن خلیل خراز از مقامات شاخه نظامی خود در حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان در روز گذشته خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های لبنان اعلام کردند که هیئتی از گروه حماس به ریاست خلیل الحیه، نائب رئیس این گروه در نوار غزه، صبح چهارشنبه 1 آذر با حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کرده است.

در این دیدار اسامه حمدان، عضو دفتر سیاسی حماس و نماینده این گروه در لبنان نیز حضور داشت.

این دیدار، پس از آن انجام شد که گروه حماس و اسرائیل درباره تبادل زندانیان و برقراری وقفه موقت جنگ در غزه توافق کردند.

در همین رابطه، گروه حماس از کشته‌شدن خلیل خراز، از مقامات شاخه نظامی خود در حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان در روز گذشته خبر داد.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی گروه حماس در اطلاعیه‌ای با تایید کشته‌شدن خراز اطلاع داد که او ساکن اردوگاه الرشیدیه در لبنان بوده و «در داخل و خارج از فلسطین و در میدان مبارزه فعال بوده است.»

از سویی، حزب‌الله هم سه‌شنبه از کشته‌شدن یکی از نیروهایش طی درگیری با ارتش اسرائیل در منطقه مرزی جنوب لبنان خبر داد که بنا بر این، شمار کشته‌شدگان وابسته به این حزب از 8 اکتبر گذشته تاکنون به 78 نفر افزایش یافت.

از اوایل اکتبر گذشته ارتش اسرائیل و حزب‌الله روزانه به تبادل آتش اقدام کرده‌اند که در جریان آن ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

اسرائیل و حماس از 46 روز پیش درگیری شدیدی را در نوار غزه آغاز کردند که طی آن تاکنون دست‌کم 14 هزار فلسطینی از جمله بیش از 5 هزار کودک کشته و بیش از 33 هزار نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید