حملات مجدد اسرائیل به غزه ساعاتی پیش از آتش‌بس موقت

خبرگزاری «فلسطین»: نیروهای اسرائیلی، بیمارستان اندونزی در شمال غزه را تهدید به حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جدیدترین تحولات میدانی، اسرائیل صبح امروز ساعاتی پیش از آغاز آتش‌بس كه با میانجی‌گری قطر و مصر انجام شد، حملات خود به غزه را از سر گرفت.

با میانجی‌گری مصر و قطر، دولت اسرائیل و جنبش حماس با آتش‌بس 4 روزه موافقت کردند تا در ازای آزادی 50 گروگان اسرائیلی در دست حماس، آزادی 150 فلسطینی از زندان‌های اسرائیل و ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه صورت بگیرد.

بر اساس آمار اسرائیل، حماس در حمله غافلگیرانه در 7 اکتبر که منجر به کشته‌شدن 1200 اسرائیلی شد، بیش از 240 نفر را با خود به غزه گروگان برد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از 7 اکتبر، بیش از 14128 فلسطینی در حمله‌های اسرائیل در نوار غزه کشته شده‌اند؛ که از این میان، 5840 کودک و 3920 زن هستند.

این حمله‌ها همچنین منجر به زخمی‌شدن بیش از 33000 نفر دیگر شده است.

خبرگزاری «فلسطین» نیز روز چهارشنبه اعلام کرد، ارتش اسرائیل تهدید به حمله طی چند ساعت، به بیمارستان اندونزی در بیت لاهیا در شمال نوار غزه را کرده و مدعی شد که این بیمارستان محل «فعالیت‌های نظامی» است.

این خبرگزاری افزود: «یکی از مدیران بیمارستان، پیامکی از یک افسر اسرائیلی دریافت کرد، در پیامک آمده: اخطار ویژه برای تخلیه بیمارستان اندونزی. ارتش اسرائیل، اطلاعاتی از فعالیت نظامی داخل بیمارستان دارد و ارتش، خواستار توقف همه فعالیت‌های نظامی در بیمارستان است، اگر فعالیت‌های نظامی ظرف 4 ساعت متوقف نشود، ارتش اجازه دارد، طبق قوانین بین‌المللی، علیه فعالیت‌های نظامی عمل کند.»

در همین راستا، مدیر بیمارستان «اندونزی» نسبت به تکرار سناریوی بیمارستان «الشفا» در غزه، که هفته گذشته مورد هدف حمله نیروهای اسرائیلی قرار گرفت، هشدار داد.

حدود 100 زخمی و بیمار نیمه شب گذشته با هماهنگی «صلیب سرخ» ساعاتی پس از حمله که منجر به کشته شدن حداقل 12 نفر شد، از بیمارستان «اندونزی» به بیمارستان «ناصر» خان‌یونس منتقل شدند.

به گفته این خبرگزاری، هنوز 630 زخمی و بیمار که 50 مورد آن برای تخلیه نیازمند برانکارد؛ و بیش از 200 کادر پزشکی در این بیمارستان وجود دارند.

مقامات بهداشتی غزه، روز گذشته سه‌شنبه اعلام کردند که به دلیل تخریب بخش‌هایی از سیستم بهداشتی در نوار غزه و دشواری در جستجوی اجساد، توانایی شمارش کشته‌شدگان را از دست داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید