کشته‌شدن 17 فلسطینی در حملات هوایی اسرائیل به غزه؛ محاصره کامل بیمارستان اندونزی

گروه حماس اعلام کرد که ده‌ها تانک و زره‌پوش اسرائیلی در اطراف بیمارستان اندونزی استقرار یافته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های فلسطینی، صبح سه‌شنبه 30 آبان اعلام کردند که در جریان بمباران یک منزل در اردوگاه «النصیرات» توسط جنگنده‌های اسرائیلی، 17 نفر از جمله شماری زن و کودک کشته شدند.

ارتش اسرائیل هم در بیانیه‌ای کوتاه در «تلگرام» اطلاع داد که آژیر خطر در منطقه «نتیف هعسراه» در نزدیکی نوار غزه به صدا در آمد. بیانیه جزئیات بیشتری ارائه نداده است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» به نقل از ارتش این کشور نیز گزارش داد که یک سروان و یک استوار اسرائیلی طی درگیری‌های روز گذشته در شمال غزه کشته شدند. طبق این گزارش، شمار نظامیان کشته‌شده اسرائیلی از آغاز حمله زمینی به غزه، به 68 نفر افزایش یافت.

وزارت بهداشت غزه هم اعلام کرد که تانک‌های ارتش اسرائیل همچنان بیمارستان اندونزی در شمال غزه را محاصره کرده‌اند. این وزارتخانه گزارش داد که ژنراتورهای بیمارستان با بکارگیری روغن خوراکی در حال کار هستند.

طبق گزارش مذکور، پس از حمله خونین اسرائیل به بیمارستان اندونزی، 200 بیمار با هماهنگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از این بیمارستان به جنوب غزه منتقل شدند.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که این 200 بیمار به بیمارستان ناصر در خان یونس در جنوب غزه انتقال یافتند.

القدره از تکرار حادثه مجتمع درمانی «الشفا» ابراز نگرانی کرد. مجتمع الشفا که بزرگترین مرکز درمانی غزه محسوب می‌شود، از روز چهارشنبه گذشته توسط نیروهای ارتش اسرائیل در حال بازرسی است.

بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت، هنوز 250 بیمار و 20 کادر پزشکی در مجتمع درمانی الشفا مستقر هستند.

پس از حمله اسرائیل به یک آمبولانس در نزدیکی بیمارستان اندونزی، مسئولان این بیمارستان خواستار نظارت و مشارکت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در روند تخلیه بیماران از بیمارستان مذکور شدند.

القدره خاطرنشان کرد: «کماکان 400 بیمار در بیمارستان اندونزی بستری هستند و با هماهنگی صلیب سرخ برای جابجایی آنها در تلاش هستیم.»

او افزود که حدود 1000 جنگزده فلسطینی نیز در این بیمارستان مستقر هستند.

پیشتر گروه حماس اعلام کرد که ده‌ها تانک و زره‌پوش اسرائیلی در اطراف بیمارستان اندونزی استقرار یافته‌اند و به سوی این بیمارستان شلیک می‌کنند.

در جریان حمله غافلگیرکننده هفتم اکتبر گذشته حماس به شهرک‌ها و مراکز نظامی اسرائیل در اطراف نوار غزه، 1200 اسرائیلی کشته شدند.

بنا به گزارش منابع فلسطینی، در حملات تلافی‌جویانه اسرائیل به غزه هم تاکنون دست‌کم‌ 13 هزار نفر از جمله 5600 کودک کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید