واشینگتن: حوثی‌ها فورا کشتی توقیف‌شده را آزاد کنند

دفتر بنیامین نتانیاهو همچنین ارتش اسرائیل تاکید کردند که مالکیت کشتی، متعلق به هیچ نهاد اسرائیلی نیست ولی وزارت خارجه اسرائیل اظهار داشت که این کشتی در اجاره «تاجری اسرائیلی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده دوشنبه 29 آبان، با محکوم‌کردن توقیف یک کشتی باری در دریای سرخ توسط حوثی‌ها، آن را نقض قوانین بین‌المللی توصیف کرد و خواستار آزادی فوری کشتی و خدمه آن شد.

به گزارش «رویترز»، ماتیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «توقیف کشتی گلکسی لیدر توسط حوثی‌ها در دریای سرخ، بیانگر نقض آشکار قوانین بین‌المللی است.»

میلر همچنین افزود: «ما خواستار آزادی فوری کشتی و خدمه آن هستیم و با متحدان و شرکای خود در سازمان ملل در مورد اقدامات مناسب بعدی، رایزنی خواهیم کرد.»

قطع کلیه تماس‌ها با کشتی

شرکت مالک کشتی «گلکسی لیدر» که حوثی‌ها توقیف آن اعلام کردند، دوشنبه تاکید کرد که «نظامیان یکشنبه به شکلی غیرقانونی با بالگرد وارد عرشه آن شدند»، و این کشتی اینک در بندر الحدیده در یمن است.

«گلکسی ماریتایم»، شرکت ثبت‌شده در جزیره «ایل او من» که مالک این کشتی است، در بیانیه‌ای ضمن این توضیح که«کلیه تماس‌ها با کشتی قطع شده است» تاکید کرد: «ما به عنوان یک شرکت کشتیرانی، در مورد وضعیت سیاسی یا ژئوپلیتیکی اظهار نظر نمی‌کنیم.».

«نقض فاحش»

این شرکت همچنین توضیح داد که خدمه کشتی زیر پرچم باهاما، شهروندانی از بلغارستان، اوکراین، فیلیپین، مکزیک و رومانی را شامل می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: «به باور صاحبان کشتی و متولیان مدیریت آن، توقیف کشتی، نقض آشکار آزادی دریانوردی کشتی‌های جهان و تهدیدی جدی برای تجارت بین‌المللی است و نگرانی مهم‌تر در این زمان، ایمنی و امنیت 25 خدمه آن است.»

حوثی‌ها اوایل دوشنبه، تصاویر ویدئویی پخش کردند که نشان می‌داد، افرادی مسلح از یک بالگرد پیاده شده و کنترل یک کشتی باری را در جنوب دریای سرخ به دست می‌گیرند.

اخبار ضد و نقیض

طی ساعات گذشته، اخبار ضد و نقیضی در خصوص مدیریت یا مالکیت این کشتی مطرح شده است.

در حالی که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و همچنین ارتش اسرائیل تاکید کردند که مالکیت کشتی، متعلق به هیچ نهاد اسرائیلی نیست، وزارت خارجه اسرائیل اظهار داشت که این کشتی در اجاره «تاجری اسرائیلی» است.

طبق گفته وب‌گاه «مارین ترافلیک» متخصص ردیابی حرکت ناوبری، کشتی «گلکسی لیدر»، یک کشتی باری است که در سال 2002 ساخته شده و با پرچم جزایر باهاما، در تردد است.

این کشتی، بندر کورفیز در ترکیه را ترک کرد و در مسیر «پیپااوو» در هند بود که تماس با آن شنبه قطع شد.

از سویی شرکت امنیت دریایی «امبری» تاکید کرد که گروه «رای‌کار کاریرز» مالک این کشتی است.

با این حال، شرکت مادر این گروه با نام «ابراهام رامی اونگار» ثبت شده که مقر آن در اسرائیل است.

به نوشته روزنامه ایرانی «کیهان»، یک کشتی جاسوسی متعلق به اونگار، تاجر اسرائیلی، پیش از این در فوریه 2021 توسط نیروهای موسوم به «محور مقاومت» در خلیج عمان هدف قرار گرفته بود.

از سوی دیگر مجله «تریدویندز»، ویژه اخبار کشتی‌ها در وب‌سایت خود توضیح داد که مالک این کشتی حامل خودرو، شرکت بریتانیایی «رای‌کار کاریرز» است که توسط گروه ژاپنی «ان‌وای‌کای»، اداره می‌شود.

دولت ژاپن نیز تأیید کرد که کشتی «گلکسی لیدر» از سوی شرکت ژاپنی «نیپون یوسن» اداره می‌شود.

تهدیدات جدید حوثی‌ها

ارتش اسرائیل، یکشنبه اسرائیلی‌بودن کشتی توقیف شده را تکذیب کرد و گفت که این کشتی «ترکیه را در مسیر خود به سمت هند ترک کرده و خدمه آن، غیرنظامیانی از تابعیت‌های گوناگون هستند و هیچ اسرائیلی در میان آنها نیست.»

عملیات ربودن این کشتی، چند ساعت پس از اعلام تهدید جدید حوثی‌ها از سوی یحیی سریع، سخنگوی ارتش حوثی‌ها در یکشنبه انجام شد که تاکید کرد، این گروه، تمام کشتی‌های متعلق به اسرائیل یا در حال تعامل با آن را هدف قرار خواهد داد.

با آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در 7 اکتبر، حوثی‌ها با پرتاب موشک‌ها و پهپادها به سمت اسرائیل تاکید کردند که این پرتابه‌ها به اهداف خود اصابت کردند اما تل آویو در بیشتر موارد تاکید کرده که این پرتابه‌ها را رهگیری کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید