هنیه: به توافق برای برقراری توقف موقت درگیری در غزه نزدیک شده‌ایم

اسرائیل شامگاه دوشنبه فاش کرد که دولت این کشور به مقامات ذیصلاح چراغ سبز نشان داده تا توافق تبادل اسیران با حماس را انجام دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی گروه حماس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این گروه به «توافق برای برقراری توقف موقت درگیری» با اسرائیل نزدیک شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، هنیه گفت: «حماس پاسخ خود به درخواست قطر و دیگر میانجی‌گران را ارائه داده است و ما به برقراری توقف موقت نزدیک شده‌ایم.»

یک مقام مسئول گروه حماس، سه‌شنبه 30 آبان به شرط مخفی‌ماندن نام او به خبرگزاری «العالم العربی» گفت که تا ساعاتی دیگر میانجیگران قطری جزئیات توافق با اسرائیل از جمله توافق پیرامون تبادل اسیران میان دو طرف را اعلام خواهند کرد.

این مقام افزود که حماس پاسخ خود به آخرین متن توافق احتمالی با اسرائیل را به قطر ارائه کرده است.

او ادامه داد که توافق با هدف رعایت امور بشردوستانه امضا خواهد شد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل شامگاه دوشنبه فاش کرد، دولت این کشور به مقامات ذی‌صلاح چراغ سبز نشان داده تا توافق تبادل اسیران با حماس را انجام دهند.

طبق این گزارش، اسرائیل شروطی که حماس برای توافق آزادی گروگان‌ها تعیین کرده بود را پذیرفته و اکنون توپ در زمین حماس است.

با این حال، یک منبع برجسته گروه حماس صحت اظهارات اسرائیل درباره موافقت با شرایط این گروه برای تکمیل توافق تبادل اسیران را تکذیب کرده بود.

در همین رابطه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تصریح کرد که جنگ در غزه تا بازگشت همه گروگان‌های نزد گروه حماس و نابودی این گروه ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو، دوشنبه در دیدار با خانواده گروگان‌ها گفت که تا آزادی همه گروگان‌های نزد حماس «آرامش خاطر» نخواهد یافت.

بنا به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، او افزود که بازگردان گروگان‌ها، «مسئولیت اول او و کابینه جنگ» است.

در جریان حمله غافلگیرکننده هفتم اکتبر گذشته حماس به شهرک‌ها و مراکز نظامی اسرائیل در اطراف نوار غزه، 1200 اسرائیلی کشته شدند.

بنا به گزارش منابع فلسطینی، در حملات تلافی‌جویانه اسرائیل به غزه هم تاکنون دست‌کم‌ 13 هزار نفر از جمله 5600 کودک کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید