نتانیاهو: تا بازگردادن اسرا و نابودی حماس به جنگ ادامه می‌دهیم

سازمان رادیو - تلویزیون اسرائیل دوشنبه فاش کرد که کابینه کوچک اسرائیل به دست‌اندرکاران برای تکمیل معامله تبادل اسرا با حماس چراغ سبز داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که کشورش تا بازگرداندن گروگان‌های خود نزد حماس و نابودی این جنبش، جنگ در غزه را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، نتانیاهو، دوشنبه 29 آبان پس از دیدار با خانواده‌های گروگان‌ها با این بیان که تا زمانی که اسرای در دست حماس در غزه بازگردانده نشوند، «آرام نخواهد گرفت»، تاکید کرد: «این مسئولیت او و کابینه جنگ است.»

نتانیاهو افزود: «تا زمانی که اسرای خود را به میهن برگردانیم، حماس را نابود کرده و اطمینان یابیم که هیچ تهدیدی از سوی غزه وجود نخواهد داشت، از جنگ دست نخواهیم کشید.»

چراغ سبز

«سازمان رادیو - تلویزیون اسرائیل» دوشنبه فاش کرد که کابینه کوچک اسرائیل به دست‌اندرکاران برای تکمیل معامله تبادل اسرا با حماس چراغ سبز داده است.

این سازمان اعلام کرد: «اسرائیل با پیش‌شرط‌های حماس برای تبادل اسرا موافقت کرده و توپ اینک در زمین حماس است.»

آزادی 50 اسیر

این سازمان همچنین توضیح داد که آزادی 50 زندانی در نوار غزه، آزادی زنان فلسطینی زندانی در اسراییل و آتش‌بس 5 روزه، مورد بحث است.

از سویی جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز اعلام کرد که به باور آمریکا، دستیابی به توافق برای آزادی گروگان‌های حماس در غزه، امری قریب الوقوع است.

تکذیب حماس

با این حال، یک منبع بلندپایه حماس، درستی اظهارات اسرائیل در مورد موافقت با پیش‌شرط‌های حماس برای تکمیل معامله تبادل اسرا را تکذیب کرد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، در گفت‌وگو با خبرگزاری «العالم‌ العربی»، اظهارات اسرائیل را «فاقد دقت» توصیف کرده و افزود: «20 روز است که اسرائیل تلاش‌های جاری برای تکمیل مبادله اسرا را با مانع مواجه می‌سازد.»

تلاش‌های مجدانه

از چند هفته پیش، قطر و آمریکا در کنار مصر، تلاش‌های پیگیرانه‌ای را برای دستیابی به توافق نظر میان حماس و اسرائیل در پرونده اسرا و حصول پیشرفت در این مورد، آغاز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید