رسیدن اولین بیمارستان صحرایی اردنی همراه با کادر و 40 کامیون تجهیزات پزشکی به غزه

مدیر بیمارستان‌های نوار غزه پیش‌بینی کرد که دو بیمارستان صحرایی دیگر از کشورهای امارات و قطر نیز به غزه ارسال و در جنوب این باریکه برپا خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از مقامات بخش بهداشت غزه، دوشنبه 29 آبان، از ورود اولین بیمارستان صحرایی ارسالی از اردن با کادرهای درمان و 40 کامیون تجهیزات پزشکی برای اولین بار از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر از طریق گذرگاه رفح در مرز با مصر خبر داد.

محمد زقوت، مدیر بیمارستان‌های نوار غزه، تأیید کرد که این بیمارستان «در مجاورت بیمارستان ناصر در خان یونس در جنوب نوار غزه برای پذیرش مجروحان ایجاد می‌شود.»
بیمارستان صحرایی ارسالی اردن به نوار غزه 40 کامیون حامل تجهیزات و اقلام پزشکی با همراه 17 نفر کادر درمانی را شامل می‌شود.

زقوت همچنین پیش‌بینی کرد که دو بیمارستان صحرایی دیگر از کشورهای امارات و قطر وارد غزه شده و در جنوب این باریکه ایجاد خواهد شد.

شایان ذکر است که از زمان شروع جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، اسرائیل بسیاری از بیمارستان‌ها را در این باریکه به‌ویژه در شمال به بهانه وجود مراکز و تونل‌های حماس در زیر آنها هدف حملات خود قرار داده است،چیزی که جنبش حماس کاملاً آن را رد می‌کند.

ده‌ها بیمارستان

در روزها و هفته‌های گذشته شاهد هدف قرار دادن چندین بیمارستان در نوار، به ویژه مجتمع پزشکی الشفا، غرب شهر غزه، و الرنتیسی و دیگر بیمارستان‌ها بوده، که این مساله نقض آشکار قوانین بین‌المللی است که از این امکانات بهداشتی و بشردوستانه محافظت می‌کند.

همزمان با تشدید حملات نیروهای اسرائیلی علیه زیرساخت‌ها و سیستم‌های بهداشتی غزه که با تخریب کامل یا جزئی ده‌ها بیمارستان و مرکز پزشکی در این باریکه همراه بوده، مقامات تل‌آویو هر بار کوشیدند تا حملات ارتش این کشور را با ادعاهایی نظیر وجود تونل‌ها، پایگاه‌ها یا انبارهای تسلیحات حماس در داخل آن مراکز بهداشتی و تاسیسات درمانی توجیه کنند، اما تاکنون شواهد دقیق و قانع کننده‌ای برای اثبات این ادعاهای خود ارائه نکرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید