افزایش قیمت گاز طبیعی و هزینه بیمه در پی ربودن کشتی «گلکسی لیدر» توسط حوثی‌ها

سازمان کشتیرانی آمریکا: کشتی‌ها هنگام تردد در جنوب دریای سرخ جانب احتیاط را رعایت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی اقدام شبه‌نظامیان حوثی به ربودن یک کشتی باری بریتانیایی مورد اجاره یک شرکت اسرائیلی در دریای سرخ و انتقال آن به بندر الحدیده یمن، قیمت گاز طبیعی اروپا امروز دوشنبه 29 آبان در نتیجه هراس از تأثیر جنگ غزه بر حرکت کشتی‌ها در آبراه‌های بین المللی افزایش یافت.

این در حالی است که قراردادهای آتی خرید گاز پس از کاهش متوالی 4 روزه، حدود 6.9 درصد افزایش یافت.

تحلیلگران هشدار دادند که ادامه جنگ در غزه منجر به اختلال در عرضه سوخت در منطقه و حرکت تانکرهای گاز عازم اروپا خواهد شد که می‌تواند قاره کهن را به سمت بحران انرژی جدید به ویژه با شروع فصل زمستان سوق دهد.

از سویی و در پی بالا گرفتن تهدیدها در منطقه سازمان کشتیرانی ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 29 آبان کشتی‌ها را به رعایت احتیاط هنگام تردد در جنوب دریای سرخ فراخواند.

شرکت امنیت دریایی بریتانیا «امبری اینتلیجنس» شامگاه دوشنبه در همین راستا اعلام کرد که دو کشتی از ترس ربوده شدن مسیرهای خود را از جنوب دریای سرخ تغییر داده‌اند.

واکنش مقام اروپایی به کشتی‌ربایی حوثی‌ها

در همین راستا جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ربایش کشتی «گلکسی لیدر» توسط حوثی‌ها را تهدیدی علیه کشتیرانی در جنوب دریای سرخ خواند.
بورل همچنین رفتار این گروه شبه‌نظامی را برای امنیت دریانوردی خطرناک دانست.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت که با فرستاده سازمان ملل در امور یمن ابعاد منطقه‌ای خطرناک جنگ میان اسرائیل و حماس و از جمله آن ربوده شدن این کشتی توسط حوثی‌ها را بررسی کرده است.

افزایش هزینه بیمه حمل و نقل دریایی

به گزارش «بلومبرگ»، انتظار می‌رود ربایش کشتی باری «گلکسی لیدر» توسط گروه حوثی در دریای سرخ منجر به افزایش هزینه بیمه کشتی‌ها می‌شود به ویژه که این حادثه در منطقه‌ای حیاتی برای تجارت جهانی رخ داده است.

خبرگزاری بلومبرگ گفته است انتظار می‌رود که سانحه ربایش کشتی توسط حوثی‌ها منجر به اختلالات اساسی در حمل و نقل دریایی در خاورمیانه شود.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که ربوده شدن کشتی «گلکسی لیدر» متعلق به رامی اونگار، تاجر اسرائیلی عواقب اقتصادی گسترده‌ای برای این کشور در پی خواهد داشت.

این رسانه‌های پیش‌بینی کردند که «این حادثه باعث افزایش قیمت حمل و نقل دریایی به اسرائیل می‌شود که به دلیل هزینه بالای بیمه و یا حتی لغو مسیرهای حرکت به سوی اسرائیل شود».

ربایش کشتی توسط حوثی‌ها

شبه‌نظامیان حوثی‌ یکشنبه اعلام کردند یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را با 22 خدمه در دریای سرخ توقیف کرده‌اند.

در بیانیه‌ای که این گروه صادر کرده آمده است: «همه انواع کشتی‌هایی که پرچم اسرائیل را حمل می‌کنند یا متعلق به شرکت‌های اسرائیلی هستند، را هدف قرار خواهیم داد».

نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش به اقدام حوثی‌ها گفت که این گروه به دستور ایران کشتی «گلکسی لیدر» را ربوده است.

از سوی دیگر ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، دوشنبه بیست‌ونهم آبان دخالت ایران در توقیف کشتی باری «گلکسی لیدر» متعلق به آبراهام رامی اونگار سرمایه‌دار اسرائیلی را رد کرد.

کنعانی همچنین با اشاره به گروه‌ها و شبه‌نظامیان مسلح در عراق، سوریه و یمن، موضع تهران مبنی بر اینکه نیروهای مقاومت در منطقه دستورات خود را از تهران نمی‌گیرند و نماینده کشورهای خود هستند، تکرار کرد.

او افزود: «گروه‌های مقاومت هشدار داده‌اند که در صورت عدم پایان دادن به جنایات جنگی و حملات علیه فلسطینی‌ها در غزه نظاره‌گر نخواهند ماند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید