ادامه تبادل آتش میان اسرائیل و حزب‌الله در جنوب لبنان

فرمانده ارتش لبنان: تنش‌ها و بمباران‌های متقابل در هر دو طرف مرز با اسرائیل ، تأثیر منفی بر نهادهای دولتی لبنان از جمله ارتش می‌گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که ارتش اسرائیل سه‌شنبه، 30 آبان اعلام کرد که آژیرهای خطر در شمال اسرائیل به صدا درآمده است، حزب الله از هدف‌قراردادن خانه محل تمرکز سربازان اسرائیلی در المطله خبر داد.

طبق بیانیه حزب‌الله در «تلگرام» این خانه مستثقیما هدف قرار گرفت.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که بمباران متناوب اسرائیل، حومه علماالشعب، لبونه و جبل العلام در جنوب لبنان را هدف قرار داد و دو خبرنگار و یک غیرنظامی در بمباران اسرائیل در نزدیکی مرز لبنان با اسرائیل، کشته شدند.

این خبرگزاری بدون بیان جزئیات بیشتر افزود که این حادثه درمنطقه طیرحرفا - الجبین در یک مایلی مرز با اسرائیل رخ داده است. بر اساس همین گزارش در حمله هوائی اسرائیل به روستای کفرکلا در چنوب لبنان، یک زن 80 ساله کشته و نوه‌اش زخمی شد که در بیمارستان دولتی مرجعیون تحت درمان است.

از سوی جوزف عون، فرمانده ارتش لبنان سه‌شنبه اعلام کرد که کشورش با «چالش‌های جدی در سطوح مختلف» مواجه است و تنش‌ها و بمباران‌های متقابل در هر دو طرف مرز با اسرائیل ، تأثیر منفی بر نهادهای دولتی لبنان از جمله ارتش می‌گذارد.

عون در رشته توئیت‌های خود در «ایکس» به مناسبت هشتادمین سالگرد استقلال لبنان گفت: «امروز مقابل صحنه بسیار خطرناکی ایستاده‌ایم که دشمن اسرائیلی به ارتکاب هولناک‌ترین و خونین‌ترین صحنه‌ها در حق مردم فلسطین ادامه داده و حملات خود به حاکمیت میهن و مردم ما در روستاها و شهرک‌های مرزی جنوبی با استفاده از مهمات ممنوعه بین‌المللی را تکرار می‌کند.»

حزب‌الله پیشتر اعلام کرده بود که یکی از اعضای این حزب از شهرک میدون در منطقه بقاع در نتیجه بمباران جنوب لبنان توسط اسرائیل، کشته شده است.

بدین ترتیب شمار کشته‌های حزب‌الله از آغاز تنش‌های مرزی با اسرائیل در پی جنگ غزه از هفتم اکتبر به 77 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید