چهل‌وپنجمین روز جنگ؛ گسترش دامنه حملات اسرائیل به غزه

در نبردهای شدید یکشنبه در مرکز شهر غزه، تانک‌های اسرائیلی، عوامل حماس را با راکت‌اندازها هدف قرار دادند و حملات هوایی شامگاهی نیز تشدید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای اسرائیلی برای چهل و پنجمین روز متوالی در ادامه حملات خود به نوار غزه، بار دیگر بیمارستان اندونزی در شمال این شهر و همچنین مدرسه محل اقامت آوارگان در جبالیا را هدف قرار دادند.

اسرائیل با اعلام کشته‌شدن 3 نفر از فرماندهان شاخه نظامی جنبش حماس، از گسترش عملیات خود در شمال نوار غزه خبر داد.

به گفته دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، جت‌های جنگنده توانستند سه فرمانده نظامی را پس از اطلاعات ارائه‌شده توسط سرویس اطلاعاتی و امنیت داخلی «شاباک» بکشند.

هاگاری با اعلام این که نیروهای زمینی اسرائیل، شماری از عوامل مسلح را هنگام ورود به ساختمانی در شمال نوار غزه از پای درآوردند، مدعی شد که انبارهای مهمات، کشف و منهدم شدند.

کشته‌شدن دو سرباز اسرائیلی

همچنین ارتش اسرائیل با اشاره به کشته‌شدن 2 نفر از سربازانش در جریان نبردها، اعلام کرد که کشته‌شدگان، دو گروهبان 20 ساله بودند.

از سوی دیگر، گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که طی درگیری‌های شامگاه یکشنبه 28 آبان در شمال نوار غزه، هفت خودروی نظامی اسرائیلی را هدف قرار داده است.

در بیانیه این گروه آمده است که درگیری‌ها در بیت حانون، بیت لاهیا، منطقه الصفطاوی و غرب اردوگاه جبالیا رخ داد.

گلوله‌باران سدیروت

در همین حال، به گزارش سازمان رادیو -تلویزیون اسرائیل، با شلیک گلوله‌های توپ از نوار غزه به سمت شهر سدیروت، آژیر خطر در این شهر و شماری مناطق اطراف، فعال شد.

بر اساس همین گزارش، این گلوله‌باران، زیان‌های جانی در میان اسرائیلی‌ها برجای نگذاشت.

حمله هوایی به بیمارستان الرنتیسی

وزارت بهداشت نوار غزه نیز دوشنبه 29 آبان از کشته‌شدن 12 نفر در پی بمباران هوایی بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «العالم‌ العربی»، دکتر منیر البرش، مدیرکل بهداشت غزه با اشاره به این که بمباران، بخش عمل بیمارستان اندونزی و همچنین اطراف بیمارستان را هدف قرار داد، گفت: «خودروهای نظامی اسرائیل در حال پیشروی بیشتر به سمت بیمارستان هستند.»

نبردهای شدید

در نبردهای شدید یکشنبه در مرکز شهر غزه، تانک‌های اسرائیلی، عوامل حماس را با راکت‌اندازها هدف قرار دادند و حملات هوایی شامگاهی نیز تشدید شد.

به گزارش سازمان ملل، جنگ جاری از هفتم اکتبر تا این لحظه، به آوارگی 1.65 میلیون نفر از مجموع 2.4 میلیون اهالی شهر غزه انجامیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید