وزیر دفاع اسرائیل: در چند جبهه در حال جنگ هستیم

وزیر دفاع اسرائیل: ما شاهد روند فزاینده تشدید حملات ایران از طریق عوامل خود در عراق، سوریه و یمن هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یواو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل روز یکشنبه 28 آبان گفت که به رغم تمرکز جنگ در غزه، کشورش در حال جنگیدن در چندین جبهه است.

به گزارش روزنامه تایمز، گالانت گفته «حزب الله لبنان بیش از 1000 موشک به سمت اسرائیل شلیک کرده اما هر روز بهای سنگینی می‌پردازد».

به گفته وزیر دفاع اسرائیل در کرانه باختری نیز تلاش‌های زیادی برای انجام عملیات علیه اسرائیلی‌ها وجود دارد که توسط ارتش و سرویس امنیت عمومی (شین بت) خنثی می‌شود.

گالانت همچنین با انتقاد از ایران گفت: «شاهد روند فزاینده تشدید حملات ایران از طریق عواملش در عراق، سوریه و یمن هستیم».

تبادل روزانه گلوله باران

در پی حمله 7 اکتبر حماس به پایگاه‌های نظامی اسرائیل و شهرک‌های مجاور نوار غزه، حملات شدید هوایی و پس از آن زمینی ارتش اسرائیل به غزه منجر به بروز فاجعه انسانی در این باریکه شده است.

مرز لبنان و اسرائیل نیز تقریباً روزانه شاهد تبادل آتش توپخانه و بمباران‌های متبادل میان ارتش اسرائیل و حزب الله و جناح‌های مسلح فلسطینی در لبنان بوده است.

این امر باعث شد که نیروهای سازمان ملل در لبنان (یونیفیل) نسبت به احتمال گسترش درگیری و جنگ از غزه به منطقه هشدار دهند.

مقامات اسرائیلی دولت لبنان را مسئول هرگونه حملات از سوی حزب‌الله و سایر گروه‌ها مسلح فلسطینی می‌دانند.

در حالی که بسیاری از کشورهای غربی و تحلیلگران نسبت به احتمال گسترش دایره جنگ در غزه به یک درگیری منطقه‌ای هشدار می‌دهند حزب الله لبنان و دیگر گروه‌های وابسته به ایران به طور همزمان درعراق، یمن و سوریه دست به برخی تحرکات نظامی زده‌اند. اما این تحرکات تاکنون تنها به رویارویی‌های کنترل شده در مرز لبنان و اسرائیل محدود شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید