وزیر خارجه سعودی: برای حل بحران غزه با چین هماهنگ می‌کنیم

بن فرحان جامعه جهانی را به تحمل مسئولیت برای توقف تجاوزهای اسرائیل، ترغیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی دوشنبه 29 آبان طی دیدار کمیته وزارتی مامور از سوی اجلاس سران عربی و اسلامی، با هیئت وزارت خارجه چین در پکن، بار دیگر «فاجعه‌بار» بودن وضعیت در نوار غزه را مورد تاکید قرار داد.

بن فرحان در این نشست تاکید کرد که کمیته وزاراتی، مشتاقانه در انتظار هماهنگی با چین برای پیشبرد راه حل‌های فوری بحران غزه است.

وخیم‌تر شدن وضعیت

بن فرحان همچنین هشدار داد که وضعیت در نوار محاصره شده، در نبود اقدام موثر بین‌المللی و غیاب اتخاذ مواضع لازم توسط جامعه بین‌المللی برای توقف تجاوزات اسرائیل، در حال وخیم‌ترشدن است.

وزیر خارجه سعودی، ساعاتی پیش با تاکید بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، خواستار افزایش ورود کمک‌ها به این منطقه پرجمعیت و تحت محاصره اسرائیل شد و هشدار داد که غزه از بحران شدید انسانی، رنج می‌برد.

بن فرحان جامعه جهانی را به تحمل مسئولیت برای توقف تجاوزهای اسرائیل، ترغیب کرد.

اقدامات بین‌المللی

کمیته وزراتی متشکل از وزیر خارجه سعودی، وزرای خارجه اردن، فلسطین و مصر و دبیر سازمان همکاری اسلامی، امروز وارد پکن شد تا اقدامات جامعه جهانی برای توقف جنگ اسرائیل در غزه را سامان دهد.

بر اساس گزارش وزارت خارجه سعودی، سفر این کمیته با هدف اقدامات بازدارنده برای توقف جنایات اسرائیل در غزه، شهر قدس و کرانه باختری و همچنین تامین کریدورهای فوری برای عبور کمک‌ها و آغاز روندسیاسی جدی، صورت گرفت.

این کمیته، برقراری آتش‌بس فوری در غزه را نیز دنبال می‌کند.

نشست فوق‌العاده کشورهای عربی و اسلامی که هفته گذشته در ریاض برگزار شد و این کمیته وابسته به آن شکل گرفت، خواستار توقف حملات اسرائیل به غزه شد و اسرائیل را مسئول گسترش احتمالی دامنه جنگ دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید