بزرگترین حمله موشکی «حماس» به تل‌آویو از زمان آغاز جنگ در غزه

همزمان با این حملات موشکی از غزه و در راستای تدابیر پیشگیرانه فعالیت‌های پروازی در فرودگاه بن گوریون متوقف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چهل و پنجمین روز جنگ و در پاسخ به حملات بی‌وقفه اسرائیل به غیرنظامیان در نوار غزه، گروه‌های مسلح فلسطینی تل‌آویو و مناطق مرکزی اسرائیل را با بی‌سابقه‌ترین حملات موشکی خود هدف گرفتند.

خبرنگار «العربیه» شامگاه دوشنبه 29 آبان گزارش داد که تل‌آویو، پایتخت و مناطق مرکزی اسرائیل شاهد بزرگترین حمله موشکی از زمان آغاز جنگ اکتبر گذشته بود.
او افزود:«حملات موشکی از نوار غزه به سمت تل آویو و شهرهای مرکزی اسرائیل شلیک شده است».

ارتش اسرائیل نیز شامگاه دوشنبه اعلام کرد که بر اثر حملات موشکی حماس آژیرهای هشدار در مرکز تل آویو و مناطق مرکزی اسرائیل به صدا درآمده و سامانه پدافند موشکی گنبد آهنین نیز به آن واکنش نشان داده است.

هنوز هیچ جزئیاتی از آثار این حملات موشکی در دست نیست.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، اعلام کرد که در پاسخ به «قتل عام» غیرنظامیان در غزه، تل‌آویو و مرکز اسرائیل را با تعدادی موشک بمباران کرده است.

لغو پرواز و فرود در فرودگاه بن‌گورین

در همین حال تلویزیون اسرائیل اعلام کرد، یک هواپیمای مسافربری اسرائیلی که از مادرید، پایتخت اسپانیا به مقصد اسرائیل می‌آمد، بعد از ظهر امروز پس از به صدا درآمدن آژیر خطر و شلیک موشک از نوار غزه، برنامه فرود خود در فرودگاه بن گوریون تل آویو را لغو کرد.

این تلویزیون به نقل از یک مقام اسرائیلی گفت هواپیمای متعلق به شرکت اسرائیلی «العال» در شرف فرود بود که ناچار به بلند شدن مجدد شد.

حمله موشکی به «سدروت»

به گزارش شبکه تلویزیونی اسرائیل، اوایل امروز، همزمان با به صدا درآمدن آژیر خطر در شهر و تعدادی از مناطق اطراف، چندین موشک از نوار غزه به سمت شهر «سدروت» شلیک شد.

طبق گزارش اسرائیل این حمله موشکی اما تلفات جانی در بین اسرائیلی‌ها نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید