آژانس «آنروا»: روزانه به هزاران لیتر سوخت در غزه نیاز داریم

جنگ در نوار غزه در حالی چهل و پنجمین روز خود را سپری می‌کند که عملیات نظامی اسرائیل همچنان بی‌وقفه ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با توجه به تشدید بحران سوخت در غزه، کاظم ابولخف، مسئول اطلاع‌رسانی در آژانس امدادرسان سازمان ملل «آنروا»، تاکید کرد: «نوار غزه به 160هزار لیتر سوخت در روز برای رفع نیازهای فوری نیاز دارد.»

مسئول رسانه‌ای «آنروا»، دوشنبه 29 آبان، در مصاحبه با «العربیه»، افزود که این سازمان اکنون کمتر از 30 درصد مورد نیاز به ساکنان باریکه غزه خدمات ارائه می‌‌کند.
او همچنین تایید کرد که 67 عدد از تاسیسات آژانس در غزه به طور مستقیم در اثر بمباران اسرائیل آسیب دیده است.

کاظم ابولخف، در این باره تاکید کرد که حدود 930 هزار نفر به دلیل شرایط پیش آمده به تاسیسات تحت اداره آژانس آنروا به ویژه مدارس در غزه پناه برده‌اند.

این اعلامیه سازمان ملل پس از هفته‌ها محاصره کامل نوار غزه توسط اسرائیل و قطع، آب، غذا، برق و سوخت از ساکنان آن که به از کار افتادن بسیاری از بیمارستان‌ها انجامیده، منتشر شده است.

چند روز پیش چندین تانکر حامل سوخت از گذرگاه مرزی رفح با مصر وارد نوار غزه شدند که بر اساس آنچه چندین آژانس سازمان ملل تأیید کردند، تعداد آنها به هیچ وجه کافی نبوده است.

«تماس‌های فشرده»

شایان ذکر است که یک منبع امنیتی ارشد مصری، جمعه گذشته فاش کرده بود که مجوز ورود سوخت به غزه بر اساس «تماس‌های فشرده بین سرویس‌های امنیتی مصر، اسرائیل و ایالات متحده» انجام شده است.

این مجوز با افزایش فشار بین‌المللی بر تل‌آویو برای تغییر موضع و اجازه ورود مقادیری سوخت به این باریکه که از هفتم اکتبر گذشته در محاصره و محرومیت از مواد اولیه قرار گرفته، صادر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید